Porod

Jak urychlit a přivolat porod

Máte pár dní po termínu porodu, zkusili jste už úplně všechno a prckovi se stále nechce na svět? Pak se řadíte mezi 80% žen, které trápí stejný problém. Je důležité si uvědomit, že na každé tělo platí něco jiného. Možná ještě opravdu nejste na porod připravená, ale co když ano?

Určitě to znáte sama. Denně vstáváte a uléháte se stejnou myšlenkou – ,,kdy už konečně porodím?“ Vaše miminko si spokojeně spinká v bříšku a vás trápí nejen vaše neohrabanost, která přišla s přibývající váhou, ale také další neduhy posledního trimestru – pálení žáhy, časté močení, podrážděnost a bolesti zad. Některé ženy se potýkají s nepříjemnými příznaky „falešných poslíčků“. Jezdí tak i dvakrát týdně do nemocnice s podezřením na blížící se porod. Jenže zpravidla bývají ještě tentýž den propuštěny domů, protože jsou jejich porodní cesty uzavřené na tisíc západů. Je to i váš případ? Možná vám následující rady pomohou porod přiblížit.

Sex bez ochrany

Někomu opravdu nepomůže ani každodenní fyzická aktivita, běhání po schodem a lezení po horách. Většina těhotných žen však vřele doporučuje nechráněný styk s partnerem. Tato alternativa je nejen příjemná, ale také účinná zvlášť v době, kdy žena dítě přenáší déle jak pět dní. Sex může tělu pomoci s otvíráním se a dát konečně věci do pohybu. Mužské sperma totiž obsahuje prostaglandíny, které se těhulkám běžně podávají při vyvolávání porodu. Neváhejte tedy ani chvíli a užijte si s partnerem romantický večer plný sexu – nemusíte se bát. Dítě je ve ve vašem bříšku dobře chráněno svým vakem.

Magický koktejl z ricinu

Sbalená taška do porodnice už vám v předsíni stojí skoro dva měsíce. Doma se nudíte a všechno je to už jen o čekání na Den D. Můžete si pomoci k urychlení porodu tím, že si loknete speciálního ,,lektvaru“, který ženám od pradávna radí několik zkušených maminek. Tento koktejl si jednoduše namícháte z jednoho dílu ricinového oleje, jednoho dílu meruňkového džusu a jednoho dílu tvrdšího alkoholu, např. vodky nebo slivovice. Pokud vás alkohol natahuje a je vám po něm zle, můžete ho nahradit i slabším likérem. V tom případě ale vynechejte džus. Směs nechte chvíli spočinout a poté ji na jeden hlt vypijte. Do šesti hodin by se měly dostavit předporodní bolesti, ale pouze v případě, že je vaše tělo na porod skutečně připraveno. V opačném případě vás čeká silný průjem nebo bolesti v podbříšku spojené s možným zvracením. Některé ženy si tento typ vyvolání porodu pochvalují, jiné jej kritizují. To vše záleží jen a jen na vás. Ricinový olej seženete na internetu nebo v lékárné. Mnohdy je dostupný i v drogérii DM.

Masáž bradavek a orgasmus

Další tip na urychlení porodu můžete spojit s nechráněným sexem. Pokud vás manžel například rukou dobře uspokojí a vy zažijete orgasmus, může tento stav uvolnit porodní cesty. Když k tomu přidáte jemnou masáž bradavek, pomůžete si i k uspíšení laktace. Tento postup je však vhodný až od ukončeného 39. týdne těhotenství. Bradavku jednoduše uchopte mezi ukazováček a palec a masírujte alespoň 5-10 minut.

Účinným spouštěčem porodu bývá pro 90% přenášejících žen i horká lázeň. Voda může mít teplotu až 40 stupňů a velmi pomáhá, když si ve vaně ještě sprchou přejíždíte po bříšku krouživým pohybem po směru hodinových ručiček.

Poproste o Hamiltona

Jedná se tzv. Hamiltonův hmat, který smí lékař rodičce provést až po 41. týdnu těhotenství, čili v době, kdy už minimálně týden přenáší. Hmat může pomoci porod rozjet i do tří hodin. I zde ale platí zásada, že na každé tělo zabírá něco jiného. Některé ženy uvádějí, že po Hamiltonově hmatu rodily až za pět dní. Tato metoda je navíc ze všech zmiňovaných nejnepříjemnější. Lékař zavede prst co nejdál do vagíny a krouží s ním kolem dokola. Zásah je bolestivý a žena po něm může pociťovat mdloby, silné bolesti a pravděbodobně bude i delší dobu krvácet.

A co by mohlo ještě pomoci?

– bylinky a homeopatika, které uvolňují pánevní svalstvo
– masáže hráze pomocí AniBall balónku
– čaj z maliníku nebo fenyklu
– ostré jídlo

Na sílu miminku z bříška nepomáhejte. Užívejte si své těhotenství až do konce a odpočívejte. Porod je fyzicky namáhavý a vy na něj budete potřebovat sílu. Pokud se dítku stále ven nechce, nechte si od lékaře poradit tu nejvhodnější metodu k urychlení porodu. Každou radu vždy berte s rezervou a neispirujte se u svých kamarádek. Dítě si zkrátka samo řekne, kdy chce ven.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..