Články

Kapky pro život aneb Probiotické kapky nejen pro děti

Pouhých pět kapek denně a dítě vám bude prospívat. Ač tato věta zní velmi sebevědomě, mnohé studie ji potvrzují. Probiotické kapky pro děti jsou jednoduchým, bezpečným a prokázaným způsobem, jak omezit dětskou koliku, zlepšit zdraví trávicího ústrojí a posílit imunitní systém. Kapky obsahují živé bakterie Lactobacillus reuteri Protectis. Pouhých pět kapek denně zajistí příjem doporučené denní dávky, tedy 100 milionů živých aktivních bakterií, zlepšujících zdraví a připravených bojovat se škodlivými bakteriemi, stejně jako vytvářet zdravou rovnováhu v zažívacím traktu.

Probiotika, volně přeloženo „život podporující; pro život“, jsou mikroskopické organismy, které usnadňují našemu tělu nalézt ztracenou rovnováhu. „Hodným“ bakteriím, které jsou součástí zdravé střevní mikroflóry, pomáhají v boji s mikroorganismy, jež se do nás dostaly zvenčí.

Výhodou Probiotických kapek je právě forma, ve které jsou vyrobeny, neboť kapky jsou ideální pro jednoduché podávání kojencům i starším dětem. Kapky samy nemají vliv na mateřské mléko, ani na chuť potravin a neobsahují žádné konzervanty.

Už téměř nepláče

První klinicky prokázané účinky měly Probiotické kapky na délku pláče novorozenců. Studie zkoumala novorozence s potvrzenou novorozeneckou kolikou, jejichž průměrná doba pláče na začátku studie činila 197 minut denně. Již po prvním týdnu došlo k výraznému zkrácení doby pláče, na 159 minut. Na konci studie, tedy po čtyřech týdnech, byla doba pláče zkrácena na téměř neuvěřitelných 51 minut za jeden den. Na podávání Probiotických kapek reagovalo 95% zkoumaných dětí.

Do boje s ekzémem a alergiemi

Další studie zkoumala účinky bakterií Lactobacillus reuteri na prevenci atopického ekzému. Matky, které se do studie zapojily, užívaly L. reuteri od 36. týdně těhotenství až do porodu. Jejich děti poté pokračovaly v užívání. Léčená nemluvňata prokázala menší výskyt ekzému a je pravděpodobné, že u těchto dětí bude nízké riziko respirační alergie. Tento účinek stále zkoumá pokračující studie.


Vyprazdňujeme pravidelně a bez problémů

Další z řady studií se zabývala snášenlivostí jídla a funkcí střev u zdravých, předčasně narozených novorozenců. Po podávání Lactobacillus reuteri došlo ke zvýšení počtu stolic a rychlejšímu vyprazdňování žaludku. Tato rychlost vyprazdňování žaludku byla dokonce dvojnásobná než u dětí, kterým bylo podáváno placebo (přípravek neobsahující účinnou látku). Navíc byly o polovinu sníženy případy zvracení. A stejně jako u první studie, i u této zkoumané skupiny došlo ke snížení doby pláče, v tomto případě o 64%.

Nezvracíme, trávíme

Studie zkoumala snášenlivost stravy u předčasně narozených novorozenců krmených umělou výživou, která byla doplněna o Lactobacillus reuteri. Každý den byla zaznamenávána regurgitace (vracení nestrávené potravy do úst – ublinkávání), zvracení a doba neutišitelného pláče. U dětí krmenou výživou, jímž byl doplňován L. reuteri, se významně zlepšila snášenlivost stravy a střevní habitus (vzhled) v porovnání s dětmi, které byly krmeny pouze umělou výživou bez L. reuteri. Zlepšila se i hybnost žaludku, což prokázala zmenšená antrální oblast (část žaludku) i zvýšená rychlost vyprazdňování žaludku. I tato studie opět prokázala vedle zkoumaných účinků i výrazné snížení doby pláče.

Bez infekcí

Tato studie zjišťovala účinky různých probiotik – L. reuteri a Bifidobacterium lactis na výskyt gastroenteritidy (akutní zánět žaludku a střeva), horečky a infekce horních cest dýchacích. Zkoumány byly děti ve věku 4-10 měsíců. Obě probiotika vedla k výrazně nižšímu výskytu infekcí. U dětí, které dostávaly L. reuteri byl významně nižší počet dnů s horečkou, počet návštěv u lékaře. Tyto děti měly nižší potřebu antibiotik i nižší absenci v denní péči.

kapicky

Bezproblémová antibiotika

Poslední z řady studií zkoumala, jak L. reuteri sníží vedlejší účinky spojené s antibiotiky. Výsledky hovoří ve prospěch bakterie, snížil se výskyt distenze (roztažení) břicha, břišních bolestí i průjmů či zácpy. Dalšími symptomy, jejichž počet se významně snížil, bylo říhání a zápach z úst.

Probiotické kapky pro děti nemění chuť nápojů nebo jídla, neobsahují laktózu ani mléčnou bílkovinu a jsou tedy vhodné pro použití i u pacientů trpících alergií na mléko. Lze je použít v těhotenství i při kojení. Neobsahují žádné konzervační prostředky. Kvůli obsahu živých bakterií se musí uchovávat v chladničce (2-8 oC). Neotevřené lahvičky musí být rovněž skladovány v chladu (8-15 oC).

Distributorem Probiotických kapek pro děti je společnost Ferring Pharmaceuticals CZ, s.r.o. a výrobcem firma BioGaia, můžete je zakoupit či objednat v každé lékárně za doporučenou cenu je 620 Kč.

chlapecek

0 Shares

6 Comments

  1. je, tyto kapky jsme používaly a jsem naprosto spokojená, zabraly vážně dost rychle!!!

  2. Kapky jsou vynikající moc nám pomohly.Jen cena je opravdu přehnaná na Slovensku je seženete za 260kč.

  3. Jo a v Polsku je sezenete i pod 200 korun … nechapu nase apotykare.

  4. Taky jsme je zakoupili v Polsku za cca 250,-. Jen by mě zajímalo, kdy můžeme čekat, že se začnou projevovat ty avízované zázračné účinky, protože malej (1měsíc) se po třech dnech kroutí v křečích a jeho křik nebere zatím konce!

  5. Taky bych chtěla vědět, kdy se dostaví účinek. Kapky bereme 10 dní a malá se kroutí a pláče den ode dne víc.

  6. To Jana: Objednala jsi si je přes internet, koupila je v Polsku anebo normálně v lékarně v ČR? Já je kupuji jen v lékárně, protože bych se bála, že přes internet nebo z Polska, by mohly být neúčinné kvůli špatnému skladování atd. Přeci jen, jsou to živé organismy. My si je nemůžeme vynachválit, malému zabraly po 4 dnech užívání.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..