Porod

Jak se připravit na porod?

Jak se připravit na porod? Na to se ptá snad každá těhotná žena. Bohužel neexistuje univerzální a stoprocentně funkční návod, přinášíme vám ale pár tipů, které by očekávání potomka i samotný porod mohly alespoň trochu zjednodušit.

Načerpejte informace

Netýká se to jen porodu . když máme před sebou jakýkoli úkol nebo vstupujeme do neznámých vod, je dobré zjistit si co nejvíce informací o dané problematice. Nejužitečnějším zdrojem rad pro vás pravděpodobně bude váš praktický i ženský lékař/lékařka.

Ideální možnost, jak načerpat informace a případně se i seznámit s dalšími budoucími rodičkami je předporodní kurz. Pokud vás to zaujalo, zkuste vyhledat, kde se koná ve vašem okolí nejbližší kurz a přihlásit se. Na kurz s vámi může docházet i váš partner.

Rady a tipy, jak se připravit na porod najdete také v knihách. Pečlivě ale vybírejte ty profesionálně zpracované, abyste nenarazila na mylné nebo zavádějící informace, které by vás mohly zbytečně zmást či vystrašit.

V neposlední řadě je studnicí informací samozřejmě Internet.  Najdete zde i instruktážní videa, blogy porodních asistentek a podobně, ale raději se vyhněte čtení pochybných fór a diskusí.

foto: pixabay.com

Navštivte porodnici, kde plánujete rodit.

Je dobré seznámit se dopředu s prostředím, kde bude váš porod probíhat. Porodnice pořádají dny otevřených dveří nebo si můžete domluvit individuální prohlídku. Cokoli vám nebude během ukázky porodnice jasné, nebojte se zeptat.

Vyzkoušejte cvičení

Abyste se cítila dobře a připravila se na porod, zkuste zařadit do svého programu pohybovou aktivitu. Samozřejmě byste měla volit takovou, která je vhodná pro těhotné ženy. Ideální je například těhotenská jóga, při které mimo jiné krásně procvičíte správné dýchání, plavání nebo chůze.

Relaxace

Aby porod probíhal co nejvíc hladce, měla byste být uvolněná. Proto si již během těhotenství dopřávejte například masáže, aktivity, které vám přinášejí radost, uvolnění a navozují příjemné pocity.

Připravte se do porodnice

Pokud vám zbývá jen pár týdnů do porodu, mějte sbalené a připravené věci do porodnice. Nejenom pro sebe, ale i pro vaše miminko.Nezapomeňte také na váš porodní plán, aby porod probíhal pokud možno podle vašich představ.

1 Shares

One Comment

  1. Pingback: Jak urychlit a přivolat porod » Pro-miminka.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..