Porod

Tipy pro snadný porod

Příchod miminka na svět je pro maminku poměrně bolestivý. Správnou přípravou však dosáhneme, že těhotenství a porod bude pro maminky příjemnější. Zde naleznete pár tipů, které budoucímu miminku neuškodí a nám maminkám jenom prospěje.

Informace jsou důležité pro úspěšné zvládnutí porodu. Určitě je dobré si dopředu načíst různé odborné knihy a brožurky. Dalším dobrým zdrojem informací jsou již čerstvé maminky, které Vám mohou poskytnou pár cenných rad. Rovněž vynikající zdroj informací je předporodní kurz, který můžete absolvovat společně se svým partnerem. A samozřejmě nejvíce kvalitních informací Vám poskytne Váš odborný lékař.

Masáže jsou dobrým způsobem jak zmírnit bolesti zad. Vhodné je tření křížové kosti, krouživý a hluboký tlak na záda. Při masáži je možné použít éterické oleje.

Zvládnout techniku dýchaní je poměrně důležitá část, díky niž se naučíte lépe ovládat bolest a usnadní Vám porod.

Pohyb například formou orientálního tance může rodičkám usnadnit porod. Tančí se pomaleji, vlnivě a kolíbavě. Rytmické pohyby zmírňují porodní bolesti, urychlují porod a zpružňují svalstvo.

Poslech příjemné hudby pomáhá rozptýlit rodičkám obavy z porodu a navodit příjemnou atmosféru. Při samotném porodu by ženě neměl nikdo zakazovat vydávat zvuky, které ji pomáhají překonávat napětí a bolest při porodu.

Hřejivá koupel nebo sprcha uvolňuje porodní cesty. Dokonce i obyčejná gumová láhev naplněná horkou vodou dokáže zázraky. Je určitě dobré zvážit výběr porodnice, kde součástí porodního boxu je i vana v niž můžete relaxovat během první časti porodu.

Doprovod do porodnice je určitě příjemná věc. Partner, kamarádka nebo jiná blízká osoba Vám pomůže vytvořit přirozenou podporu a větší pohodlí.

Tišení porodní bolesti léky pomocí epidurálu pokud je dobře proveden odstraní veškerou citlivost od pasu ke kolenům, ale zachovává rodičku při vědomí a umožňuje volný pohyb během porodu. Často se aplikuje u císařského řezu. Pozor v některých porodnicích si musíte za epidurál zaplatit.

Na závěr je samozřejmě zvolit správnou porodnici s přívětivým a vstřícným porodnickým personálem.

0 Shares

2 Comments

  1. Jooo, masáž o tom si můžu od svého přítele nechat jenom zdát;-)

  2. Pingback: Jak se připravit na porod? » Pro-miminka.cz

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..