Články

Téměř třetina rodičů chce změny ve školství

Třicet procent rodičů předškoláků a žáků prvního stupně základní škol považuje dosavadní systém školství za špatný a volají po změnách. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS z letošního června. Řada z nich by uvítala individuálnější přístup k dětem, jako je tomu například v zahraničí.

 DSC_0651

I u nás přitom existují školy, které nabízejí jiný přístup ke vzdělávání. Pražská škola Beehive nabízí jako jediná v ČR unikátní bilingvní koncept, který propojuje osnovy u některých předmětů. „Rodiče nejvíce oceňují možnost studentů zachytit nejenom český, ale také anglický vzdělávací program a tím si otevřít dveře do celého světa. Osvědčil se nám individuální přístup a studium zaměřené na projekty a řešení konkrétních výzev,“ popisuje praxi Martina Přenosilová, ředitelka školy Beehive.

Po podobném přístupu přitom již několik let volají také studenti středních škol a gymnázií. Ti si nejčastěji stěžují na přežitý zvyk memorování a nedostatek rozvíjení kritického myšlení.

Beehive nabízí alternativní vzdělávání už od předškolního věku. Žákům dále připravuje ucelený studijní program v rámci osmileté bilingvní školy, která se bude skládat z druhého stupně základní školy a navazujícího čtyřletého gymnázia.

Studenti zde pracují v menších skupinách, kde se klade důraz na jejich individualitu a rozvíjení kritického myšlení. V případě, že rodiče chtějí s dvojjazyčnou výukou začít ještě před startem povinné školní docházky, mohou předškoláky zapsat do místních jeslí nebo mateřské školy.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..