Články

Poradna: Poprvé pod stan s malými dětmi

Cestování s malými dětmi do zahraničí nebývá nejpohodlnější. Jak děti, tak jejich rodiče si společné volné dny mnohdy mnohem více užijí na dovolené v Čechách – naše krajina nabízí spoustu dostupných krásných míst na výlety. A navíc taková pohodová dovolená pod stanem v českém kempu s opékáním buřtů, jezděním na lodičce a podnikáním výprav do místní přírody bývá pro děti velkým dobrodružstvím. Pokud vyrážíte s dětmi pod stan poprvé, dejte na rady Ondřeje Rubáše, specialisty značky Hannah na stany a kempingové vybavení, který má několik tipů, abyste si dovolenou užili podle očekávání.

Jaký stan potřebuji pro 4člennou rodinu?

Pro vícedenní dovolenou zvolte kvůli pohodlí raději větší stan, ideálně s oddělenými ložnicemi. Pokud jsou děti menší mohou sdílet prostor na spaní s vámi a do druhé ložnice uložíte potřebná zavazadla. Máte-li děti odrostlejší, všichni se pohodlně vyspí ve své vlastní ložničce. Větší stany s oddělenými ložnicemi často nabízí i další kryté prostory pro posezení při nepříznivém počasí nebo na uložení zavazadel a sportovního vybavení, ale i úložné kapsáře. Takové stany bývají vybavené adekvátním vodním sloupcem a odolným tropikem, takže budete v suchu a teple i v nepříznivých podmínkách. Nebojte se do kvalitního stanu investovat – vydrží vám několik sezón.

Stan Hannah Space je prostorný stan vhodný pro delší pobyt. 2 ložnice doplňuje prostorná předsíň s integrovanou podlážkou. Před vchodem je možné vytvořit přístřešek. Cena: 7 990 Kč.

Bojím se, že bude dětem v noci zima a onemocní. Jak tomu předejít?

Zatímco dospělí snesou i nižší teploty, děti mohou mnohem snadněji prochladnout. Je proto důležité, aby měly jak vhodné spací pytle, tak dostatečnou izolační vrstvu, která bude bránit chladu odspodu. Pokud cestujete v prázdninových měsících, vám i dětem budou stačit letní spací pytle. Vybírejte však především podle komfortní zóny, uvedené na každém spacím pytli. Například pokud je na něm napsaná komfortní oblast do 0 °C, víte, laicky řečeno, že při teplotách pohybujících se v noci nad nulou vám bude příjemně. Pro děti se také vyrábí speciální menší spací pytle, které jim padnou a dostatečně je zahřejí.

Vlezlému chladu zamezí také kvalitní karimatka, která zaručí, že i několik nocí stráví děti v teple a neprobudí se rozlámané a mrzuté. Nejpraktičtější pro cestu s dětmi jsou samonafukovací karimatky, které nabízí nejlepší kombinaci izolace a pohodlí, stačí je jednoduše rozbalit, povolit ventil a karimatka se bez jakékoli námahy sama během několika minut nafoukne.

Pohodlný juniorský spacák Hannah Trek JR je vhodný pro dětská prázdninová dobrodružství ať už s rodiči či na dětském táboře.  Díky možnosti prodloužení délky bude sloužit hned několik sezón. Dostupný v modré i růžové barvě. Cena: 1290 Kč.


Co když bude pršet? Jak zabavit děti, aby dovolená nebyla pokažená?

Rozmary počasí vás mohou postihnout kdekoli, ať jste v zahraničním hotelu nebo v Česku pod stanem. Nebojte se jich, s dobrou výbavou zvládnete i výlet za mírného deštíku. Třeba do lesa na houby, po dešti rostou a děti tak budou mít dvojnásobnou radost – z výletu i z úlovku. Základem je vhodná treková obuv, která obstojí i v mokré trávě. To samé platí i pro vhodnou bundu. Jednoduchým pravidlem je vzít dítěti dvojitou zásobu tepláků, triček a mikin tak, aby se v případě neočekávaného deště mohli převléknout do suchého.

Nebojte se s dětmi vycestovat do kempu, ani pokud jsou děti menší a bude to vaše společná premiéra. Uvidíte, že pro ně i pro vás bude společný čas pod stanem plný zážitků. Stačí se jen předem připravit a mít vhodné vybavení tak, aby vše proběhlo podle vašich představ.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..