Články

Léto přeje lásce i těhotenství

Letní dovolená a čas vyšších teplot nahrává sexuálním dobrodružstvím. Podle průzkumu společnosti Durex, výrobce kondomů, vykazují obchodníci u kondomů a těhotenských testů větší tržby v letním období než ve zbytku roku. V roce 2016 bylo v ČR prodáno téměř 15,5 milionů ks kondomů!

„Těhotenské testy se loni v létě nejvíce prodávaly od května do července, přičemž je prokazatelná souvislost mezi prodejem kondomů a těhotenských testů,“ uvádí Karel Klodner, ředitel e-shopu Lékárny.cz. Celkově porodnost v České republice posledních 5 let lehce stoupá, přesto Češi vymírají.

Podle aktuálních údajů Českého statistického ústavu (ČSÚ) plodnost vzrostla nad 1,6 dítěte na 1 matku. V roce 2016 se v ČR narodilo 112 663 dětí (nejvíce za posledních 6 let) a zemřelo 107 750 lidí. Počet narozených převýšil zemřelé o 4 913. Dle ČSÚ měla na růst populace větší vliv migrace obyvatel ze zahraničí než vyšší porodnost. Celkově však stále více přibývá seniorů, kterým je 65 let nebo více. Zatímco tato skupina vzrostla o 3 %, počet dětí ve věku mezi 0 až 14 rokem přibylo pouze o 1 %. Pokračuje tak stárnutí obyvatel v České republice. Tento vývoj výrazně nabral na intenzitě právě mezi lety 2011–2017, kdy se silné poválečné ročníky přehouply přes hranici 65 let. V roce 2050 se průměrný věk v ČR bude pohybovat mezi 48 a 50 lety! Podaří se nám tento proces zvrátit? Ano, jednoduše!

Milujte se a množte se

Léto a prázdniny jsou krásným obdobím romantických i divokých lásek. Užijte si ho naplno a zodpovědně. Nezapomeňte si přibalit kondomy a těhotenský test. Pokud chcete mít jistotu rychle a spolehlivě již v průběhu dovolené, kupte si těhotenský krevní test ZAPTM hCG od kanadské výrobce a distributora firmy Innova Pharma, který je nejrychlejší a nejspolehlivější na trhu. Test ZAPTM hCG vykazuje spolehlivost 100 %. Jestli jste těhotná, zjistíte z tohoto testu do 10 minut, a to již 8 dní po oplodnění vajíčka, což je o několik dní dříve než z moči. Aplikace jednorázového těhotenského krevního testu ZAPTM hCG je naprosto jednoduchá a hygienicky bezpečná, jedná se povrchový bezbolestný vpich do prstu, jako jak ho znáte například u inzulínového testu (hladiny cukru v krvi)pro diabetiky nebo při CRP testu (test na zánět v těle). ZAP TM krevníí test koupíte v lékárnách, v některých gynekologických ambulancích nebo ho lze objednat přímo na www.innovapharma.cz za doporučenou cenu 150 Kč vč. DPH.

Jaký má význam včasné rozpoznání gravidity?

Včasné zjištění gravidity je důležité. Právě první trimestr je naprosto zásadní a matka by měla co nejdřív začít se správnou životosprávou, která zajistí plodu nejen správnou výživu, ale i bezpečný vývoj, zanechat kouření, pití alkoholu a kávy a konzultovat užívání všech léků s lékařem. Těhotenský test by však měla podstoupit nejenom žena k potvrzení těhotenství, ale také opačně k vyloučení těhotenství, např. před předepsáním hormonální antikoncepce, podstoupení anestezie, rentgenu nebo aplikace některých léků. Velkou roli hraje včasné zjištění těhotenství i při nechtěném otěhotnění, pokud se žena (dívka) rozhodne pro přerušení, je lépe jej odborně provést co nejdřív.

Maloobchodní prodeje kondomů (Zdroj: Nielsen)

Rok 2014 2015 2016
Tržby v milionech Kč 162 169 176
Objem v mil. ks 15,1 15,7 15,42,8
Balení v milionech ks 2,8 2,6 2,5
1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..