Články

Pod stromeček něco živého

Vím, je teprve říjen, ale přiznejme si to, blíží se čas Vánoc.
Řešíte, co koupit dětem pod stromeček? Děti většinou chtějí zvířátko. Pejska, kočičku…
Zvolili jste tuhle variantu? Nebo ji plánujete zvolit? Promyslete si to ještě.

Každý rok dostane spoustu dětí pod stromeček štěňátko. Samozřejmě, všichni jsou nadšení. Pejsek je krásný, mazlí se a hraje si. Jenže se zvířátkem přibývají i povinnosti, na které při koupi skoro nikdo nepomyslí. Chodit s pejskem ven, cvičit ho, krmit ho… Prostě se o něj starat.
Ze startu vše klape tak, jak by mělo. A po pár dnech už to děti přestane bavit. Neustále myslet na to, aby byl pejsek včas vyvenčen. Pak se nestíhá a může se stát, že doma najdeme loužičku, nebo hromádku. A je zle. Rozčílíme se a nadáváme. Nejhoršíje, že to odnáší právě zvířátko. A přitom nemůže za to, že s ním nikdo nešel ven v dobu, kdy je zvyklé. Děti se začnou vzpouzet, že se jim ven nechce, že je nebaví se o pejska starat. A rodiče nemají čas se věnovat kromě dětem, práci a sobě ještě psovi. V 90% to dopadá tak, že se hledá pro pejska nový domov. Avšak zbylých 10% štěňátek končí ve psích útulcích. Jen si všimněte, kolik pejsků přibyde do útolků kráte po Novém roce.

Digital StillCamera

Prosím, buďte vstřícní. Nejdříve si zvažte všechno, co s novým mazlíčkem přibyde za povinnosti. Dokud nemáte jistotu, že se o pejska zvládnete postarat tak, jak je třeba, tak jej nekupujte.
Buďte trochu více vnímaví v tomhle směru. jak má pak pejsek být důvěřivý k lidem, když vystřídal několik domovů?

Útulky pak mají stop stavy, protože spoustu pejsků nový domov nenalezne. A proč? proč si je někdo pořídí, aby je pak dal do útulku?

Není to tak jen u pejsků, ale i u koček a jiných zvířátek. Pokud chcete dětem udělat radost nějakým zvířátkem, zvolte třeba křečka – je to spíše nenáročné zvíře. A nevydrží moc dlouho.

1 Shares

One Comment

  1. Minulé Vánoce jsem mamce, sestře i kamarádce koupila sušičku ovoce, a to přes http://www.hyperzbozi.cz/susicky-potravin?q=su%C5%A1i%C4%8Dka%20ovoce, takže to nebylo ani drahé. Všechny dodnes tvrdí, že to byl nej dárek, jaký kdy dostaly. Takže doporučuju.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..