Články

Jak se seznámit po 40?

Možná se to právě stalo i vám. Partner vás po letech opustil. A vy jste najednou zůstali po letech společného soužití sami jako kůl v plotě. Bohužel, stává se to. A rozhodně to není nic výjimečného. Podle statistik rozvodem končí každé druhé manželství. Rozvodem však nekončí váš život.

Pravdou zůstává, že čím jste starší, tím se nový partner hledá hůř. Částečně si za to člověk může sám. Už má své zvyky, které nechce opustit. A díky zkušenostem je opatrnější a už se do nových vztahů nevrhá po hlavě, jako tomu bylo třeba před dvaceti lety. Ale šance, i na vzdory řečem okolí, na nové partnera a lepší život jsou. Jen musíte vědět, jak na to.

srdce

Neuzavírejte se do sebe

Samota je sice fajn, zejména v době, kdy si stále lížete rány, ale nic se nemá přehánět. Zkuste si najít čas pro sebe a začněte dělat to, co vás do opravdy baví. To, že jste zůstali sami, má i své světlé stránky. Konečně se můžete věnovat sami sobě a vlastním zálibám. Přihlaste se do kurzu jógy nebo španělštiny, na kterou vám kvůli partnerovi nezbýval čas.

Pokud budete dělat to, co vás skutečně baví, budete i pro okolí přitažlivější. Bude z vás vyzařovat cosi okouzlujícího. Zejména muži mají rádi ženy, které se dovedou zabavit samy. Nemluvě o tom, že díky novým koníčkům potkáte nové kamarády a dost možná taky novou lásku.

Začněte o sebe pečovat

Cosi budeme povídat, mladší a krásnější už člověk nebude. Je tedy na čase smířit se s tím, co vám příroda nadělila a začít s tím, co vám bylo dáno do vínku, pracovat. Krásu ani zdraví po čtyřicítce už rozhodně nebudete mít zadarmo. Pokud jste to tedy ještě neudělali, je nejvyšší čas na sobě začít makat. Najděte svůj vlastní styl a hlavně se začněte věnovat pohybu. Čím vitálnější, zdravější budete, tím atraktivnější budete pro své okolí. Tohle platí vždy, bez ohledu na věk. Bohužel, ve čtyřiceti už má jen málokdo štěstí, že vypadá dobře, i když večery tráví v teplákách u televize a cpe se svíčkovou se šesti. Zkrátka a dobře jste ve věku, kdy už vám zadarmo nikdo nic nedá.

Takže chcete-li zvýšit své šance, že ulovíte toho pravého, nezbyde vám nic jiného než vypnout oblíbený seriál a vyrazit za sportem.

Mějte všeobecný rozhled

Možná máte svých starostí dost a času málo, ale jestliže chcete někoho ulovit, měli byste mít všeobecný přehled. Čím více se totiž budete orientovat v aktuálním dění, tím větší šance je, že s tím druhým najdete společnou řeč. Tak občas zalistujte novinami, zjistěte, co se právě hraje v kině nebo jaká muzika se drží na špičce světových hitparád.

Využijte moderních technologií

Při hledání nového partnera se nebojte využívat technické vymoženosti, které máme k dispozici. A konkrétně máme na mysli internet. Internet je skvělým místem, kde můžete tu svou osudovou lásku potkat. Můžete vyzkoušet některou ze seznamek, založit si na ní profil a pak počkat, až se objeví ten správný.

A nebo se zapojte do některých diskusí, kterých je na netu více než dost. I tady máte velkou šanci, že svými znalostmi nebo názorem oslníte někoho, komu taky chybí blízkost a objetí někoho druhého.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..