Články

Dovolená s dětmi na chatě

Řekněme si to upřímně, dovolená s dětmi je tak trochu oxymóron. Zkrátka už to není ta bezdětná dovolená, kdy jsme si hodili nohy nahoru a nedělali nic, nebo se naopak pustili do největšího adrenalinu. Teď je s tu s námi jeden nebo vícero malých človíčků, o které se s láskou staráme a kterým přizpůsobujeme program. Tahle dovolená je jiná, ale neméně krásná.  Ta malá stvoření totiž všemu dávají nový rozměr, prožíváme s nimi vše mnohem intenzivněji a s větší láskou.

Aby si dovolenou všichni co nejvíce užili, je důležité nepodcenit přípravu. Přeci jen budete v jiném prostředí, a když budete mít potřebné věci s sebou, budete víc v klidu vy i děti. Nikdo nechce doma zapomenout třeba zrovna „hajánka“ nebo dudlík. Napište si seznam věcí, které je potřeba sbalit a začněte tím, že si zjistíte, jaké vybavení je v místě ubytování. Když s sebou nebudete muset brát dětskou postýlku, ušetříte tím spousta vzácného místa v kufru. Pronajměte si chatu v ČR nebo na Slovensku, vyberte si z více než 150 chat s postýlkou pro děti. Některé chaty mají i další vybavení pro děti, jako například vaničku, nočník a hračky. Hlavně žádný stres, kdyby třeba něco chybělo, tak už dnes není problém sjet do nejbližšího obchodu a dokoupit, na co se zapomnělo. 

Připravte se také na samotnou cestu. U menších dětí se vyplatí vyrazit v době poobědového spánku. Dítě tak většinu cesty prospí a spokojeni jsou všichni. Mějte v zásobě i hračky na cestu. Nebo si zahrajte nějakou hru: hádej kdo jsem, poznávejte protijedoucí auta, třeba jen podle barvy, anebo počítejte zvířátka, která cestou potkáte. A když bude nejhůř, pusťte pohádku na tabletu či v mobilu. 

Pokud je cesta delší, naplánujte si mezizastávku. Menší děti nejvíce ocení hřiště, a to na kterém ještě nebyli – dvojnásob. Spojit to můžete i s občerstvením, dobrý oběd nebo zastávku v cukrárně na dort či zmrzlinu ocení celá rodina. Pokud se někomu dělá špatně v autě, nezapomeňte na Kinedril. 

Můžete si naplánovat i výlety a Váš program na dovolené. Pokud zvolíte dovolenou na chatě přes portál ZARS, budete mít výhodu. U každé chaty najdete tipy na výlety v okolí. Ať už se jedná o přírodní útvary, památky, ZOO, koupání nebo jiné zajímavosti. V popisku turistických cílů je myšleno i na to, zda je cesta vhodná pro kočárek. V opačném případě můžete zvolit nosítko nebo šátek a kočárek nechat na chatě. 

Naopak i bez výletu je to na chatě super. Zvláště pokud zvolíte jednu z chat se zábavou pro děti. To znamená, že chata je vybavená pískovištěm, houpačkami, klouzačkou, trampolínou, stolním tenisem, kuželkami nebo jinou věcí, která dítě zabaví, aby si rodič mohl chvilku v klidu odpočinout. Pro ještě větší klid můžete vybrat chatu s oplocenou zahradou. 

Zkrátka si dovolenou na chatě můžete skvěle užít i s dětmi. Poznejte společně krásy Česka a ukažte dětem, co nabízí jejich rodná země. Navíc oproti dovolené v cizině ušetříte peníze i čas strávený na cestě.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..