Akce

Ponořte se do historie Pardubic – muzeum připravilo dva interaktivní programy

Oblíbená interaktivní výstava Zahraj si Pardubice bude hostit dva speciální programy – komentovanou rodinnou prohlídku a interaktivní prohlídku s dílnami pro děti. První se koná ve výstavních sálech Východočeského muzea v Pardubicích už tuto sobotu 27. ledna od 14 hodin.

„Výprava za zrodem moderních Pardubic je určena pro děti i jejich doprovod. Výstavou Zahraj si Pardubice je provede kurátorka Daniela Klvaňová a muzejní edukátoři Monika Kabešová a Jan Krčál,“ zve ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek. Účastníci potkají stavitele železnic Jana Pernera, vystoupají ke hvězdám s baronem Arturem Krausem, nahlédnou do ateliéru fotografa Josefa Pírky a „zažijí“ počátky závodění na koních i motocyklech nebo první vzlet Jana Kašpara.

Na lektorovaný program zve muzeum i o týden později. „Zažij si Pardubice v muzeu je program na pololetní prázdniny, určený pro děti od 5 do 12 let. Čekají je tři interaktivní prohlídky – v 10, 13 a 15 hodin a dílny, na kterých je dovoleno vše vyzkoušet, osahat, ale i očuchat!,“ říká Libánek. Výstava bude také inspirací k výrobě plné fantazie.

Vstupenky na jednotlivé prohlídky je možné koupit online na www.vcm.cz nebo na pokladně muzea. Muzeum doporučuje včasný nákup, protože počet míst je omezen.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..