Zdraví

Po porodu opět zpátky do formy: S odborníky to půjde snadněji!

Období po porodu je pro každou novopečenou maminku značně náročné a vyčerpávající. I když se radujete z krásného miminka, přeci jen vám chybí dostatek energie. Chcete být tou nejkrásnější maminkou, jenže radost z vycházek s kočárkem vám bere to, že ani zdaleka nemáte svoji původní postavu. Oblíbené džíny, které jste nosila před těhotenstvím, stále nedopnete, stejně tak knoflíčky na halence, o šatech ani nemluvě. Péče o miminko vám zabere veškerý čas, a tak si při pobíhání mezi postýlkou a sporákem vystačíte s pohodlným domácím oblečením. Avšak první návštěva dětské poradny či pravidelná prohlídka u lékaře po šestinedělí nejednu ženu konečně probere z letargie. Ano, je nejvyšší čas se sebou něco udělat! Zformovat postavu, získat kondici a být krásnou sebevědomou maminkou. S trochou snahy se vám to zcela jistě brzy podaří. Pojďte se tedy podívat, jak na to.

Výživová poradna je právě pro vás

Po porodu se ženy obecně dělí do dvou skupin: jedny zhubnou prakticky okamžitě a kojením se jim postava ještě více zformuje a zpevní, jiné se přebytečných kilogramů ne a ne zbavit, a ještě se na ně přilepí další. Hubnutí po porodu je proto značně individuální. I když je z části dáno geneticky, neznamená to, že vám těhotenská kila zůstanou navždy. Právě naopak! V případě, že si sami nevíte rady a hledáte nejlepší způsob hubnutí, poraďte se s odborníky z oblasti zdravé výživy. Vzhledem k tomu, že určitě nemáte času nazbyt, využijte rovnou výživovou poradnu NATURHOUSE, která má pobočky téměř v každém městě. Zde máte naprostou záruku kvalitních služeb, o čemž vás zcela jistě přesvědčí NATURHOUSE recenze. Každá konzultace je zdarma a zabere vám jen 15 minut času. Osobní výživový poradce vám sestaví individuální jídelníček s ohledem na skutečnost, zda kojíte či nikoli, a doporučí vám nejvhodnější postup, jak po porodu opět zpevnit svoje tělo. Budete-li se řídit jeho radami a doporučeními, nemůže se vaše snaha minout účinkem.

Buďte sobecká, myslete i na sebe

Pokud se chcete po porodu dostat znovu do kondice, musíte myslet také sama na sebe a v žádném případě se neodbývat. Je nutné co nejdříve začít cvičit (s ohledem na aktuální zdravotní stav), dodržovat pravidelné stravování, pitný režim a odpočinek. Využijte každé příležitosti, kdy miminko spinká nebo jej na chvíli předejte partnerovi, a věnujte se sama sobě. Nic neuklízejte, neperte, nevařte, ale raději se natáhněte a relaxujte. Jedině tím získáte tolik potřebnou energii, která je nutná nejen k tvorbě mateřského mléka.

Dopřejte si kvalitní jídelníček

Přestože se snažíte po porodu zhubnout, rozhodně nedržte žádnou dietu. Tím byste si ještě více uškodila a v případě, že kojíte, mohlo by to znamenat konec laktace. Hubnutí po porodu musí jít pozvolna. Dejte si rozumný cíl: za devět měsíců opět na původní váze jako před těhotenstvím. Budete-li cvičit a správně se stravovat, podaří se vám to.

Váš jídelníček musí být pestrý a vyvážený, plný vitamínů a minerálů. Dbejte na kvalitní přísun bílkovin, které se podílí na obnově tkání. Dostatek energie vám dodají zejména sacharidy, lépe překonáte únavu a vyčerpání. Nezapomínejte na ovoce, zeleninu, ryby, mléčné výrobky. Při kojení by měl být energetický nárůst ve stravě asi o jednu čtvrtinu vyšší, než v období těhotenství. Jezte pravidelně a rozhodně jídlo nezanedbávejte.

Kojení spaluje tuky

Kojení je nejjednodušší způsob, jak přirozeně zhubnout. Proto, pokud to jen trochu jde, kojte. Tvorbou mateřského mléka spaluje vaše tělo energii a kalorie. Jakmile se pustíte do cvičení, nijak se nepřepínejte a cvičte jen do té míry, kolik zvládnete. Pro začátek jsou ideální cviky na posílení pánevního dna a svižná chůze v rychlém tempu. Se cvičením nezačínejte dříve než 6 týdnů po porodu, v případě císařského řezu po 12 týdnech. Vždy se ale raději napřed poraďte s lékařem a bedlivě naslouchejte svému tělu.

Ať už zhubnete po porodu jednoduše sami od sebe a nebo se budete muset více snažit, vždy myslete na to, že těhotenství není důvodem k celoživotní obezitě. Chce to jen dobrou motivaci a trochu pevné vůle.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..