Školák

Nevíte, jak dítě vypravit na tábor? Vyzkoušejte naše tipy

Pohádkový, taneční, vodácký nebo s koňmi – nabídka táborů pro děti je pestrá. Pokud už máte výběr za sebou, čeká vás ještě jeden důležitý krok. Sbalit dítěti vše, co bude během pobytu potřebovat. Když zapojíte ratolesti a budete se řídit následujícími radami, bude pro vás balení zajisté hračka.

Jaké nejvhodnější oblečení? Mám přibalit i elektroniku? A co jídlo a sladkosti? Pokud si nad těmito otázkami lámete hlavu, doporučujeme řídit se následujícími tipy.

Tip č. 1

Řiďte se požadavky a radami organizátora tábora. Při balení se rozhodujte podle programu a také podle toho, jak budou děti ubytovány. Respektujte organizátorem vyžadovaný druh zavazadla. Někdy je vhodnější krosna, někdy zase kufr. Hodit se určitě bude i malý batůžek do autobusu nebo na výlet.

Tip č. 2

Do balení rozhodně zapojte i své malé táborníky. Je nutné, aby dítě vědělo, co si na tábor bere a kde v zavazadle tyto věci najde. Dejte dítěti vybrat z triček, pyžam a tepláků. Důležité je, aby mu vybrané oblečení bylo pohodlné. Omezte se raději na starší kousky. A počítejte s tím, že se oblečení ušpiní, může se ztratit či zaměnit. Pokud dítěti věci podepíšete, jistě to při zpáteční cestě ocení.

Tip č. 3

I když posíláte na tábor sourozence. Každému sbalte vlastní hygienu. Děti můžou být v jiných oddílech a jen těžko by si pastu na zuby nebo mýdlo předávaly. Kromě klasických věcí nezapomeňte ani na opalovací krém a repelent. Doporučujeme například ten od Alpy, který se vyrábí i ve speciální řadě právě pro děti.

Tip č. 4

Menší kapesné se i na táboře bude hodit. Vždy, ale sumu konzultujte s vedoucím. To stejné platí o dalších cennostech, elektronice nebo mobilních telefonech. Vždy se raději zeptejte. Na některých táborech totiž ani není možnost si elektroniku dobít. Raději tak všechny cenné věci nechte doma.

Tip č. 5

Zásoby jídla a sladkostí nejsou třeba. O dítě bude v tomto směru zajisté dobře postaráno. Přílišné množství bonbónů a sušenek může navíc způsobit obtíže nebo přilákat do stanu nežádoucí návštěvu v podobě mravenců. Stačí tedy pouze malá svačina na cestu do tábora. Nezapomeňte, ale přibalit láhev na vodu.

Co sbalit na 14 dní:

Oblečení:

1x pyžamo
2x podvlékací tričko
14x spodní prádlo
4x tričko s krátkým rukávem
2x tričko s dlouhým rukávem
1x punčocháče nebo dlouhé spodky
2x teplé ponožky
8x ponožky
1x šátek
1x plavky
3x kraťasy
2x dlouhé kalhoty
1x tepláková souprava
1x tepláky
2x mikina
1x nepromokavá bunda
1x pláštěnka

Obuv:

1x pevnou turistickou obuv
1x sportovní obuv
1x sandály
1x holínky

Základní rady už znáte. Nezbývá tedy nic, než přikročit k balení. Inspirovat se můžete přiloženým seznamem věcí na 14 dní. Pokud se budete řítit našimi tipy, nebude vašemu potomkovi na táboře vůbec nic chybět, samozřejmě kromě vaší maličkosti.

2 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..