Praktické rady

Kočárky

Vybrat správný kočárek pro našeho mazlíčka je opravdu poměrně náročný úkol. V tomto příspěvku se Vám budeme snažit podat co nejvíce informací, na které by jste si měli dát při výběru kočárku pozor.

Dítě potřebuje kočárek od narození zhruba do dvou a půl let. Potřeby dítěte se však postupně mění. Každá rodina je vyznavačem jiného životního stylu, ale každému leží na srdci blaho svého miminka. Proto věnujte správnému výběru kočárku dostatek času a nedejte jen na líbivý designe a cenu kočárku.

SNADNÁ ÚDRŽBA kočárku je velmi důležitý bod. Potah kočárku by měl být snímatelný a měl by se nechat prát.

ROZMĚRY kočárku pečlivě přeměřte a porovnejte s rozměry výtahu a vchodových dveří, které budete používat.

SKLADNOST kočárku je dobré dopředu odzkoušet, aby Vám vyhovovala a nebyla příliš technicky a časově náročná. Pokud cestujete autem, zvažte, zda-li se Vám vejde do kufru auta.

HMOTNOST kočárku je důležitým kritériem pokud se pohybujete v městské hromadné dopravě nebo vynášíte-li kočárek někam do patra.

KOLA kočárku do městského provozu stačí tvrdá, do přírody a terénu volte spíše odpružená nebo nafukovací kola. Pro snadnější a lehčí manipulaci mají některé kočárky volně otočná kolečka o 360°. Dají se však samozřejmě aretovat do pevné polohy pro jízdu v před. Je to drobnost, ale slabším maminkám určitě uleví.

PRAKTIČNOST VÝBAVY kočárku je výškově nastavitelná rukojeť, velký nákupní košík, různé přídavné brašny, pláštěnka, síťka proti hmyzu, autosedačka, aj.

CENA kočárku – neznamená že čím je kočárek dražší tím je kočárek lepší. Někdy si pouze připlácíte za značku a designe. Zvažte dobu používání (využijete ho i pro dalšího potomka?), kvalitu provedení, potřebujete kombinovaný kočárek?, Vaše finanční možnosti (leckdy dobře poslouží i dobrý kočárek z druhé ruky)

DODACÍ LHŮTY kočárku se mohou protáhnout v některých obchodech až na jeden měsíc. Proto je potřeba myslet i na tuto maličkost.

Nenechte se v obchodě tlačit do nákupu kočárku od značky a typu o jehož kvalitě nejste přesvědčeni. Volte proto spíše značky s tradicí, které zaručují dlouhodobé zkušenosti výrobce a zdravotní nezávadnost. Kvalitní dětské kočárky nejsou levnou záležitostí, ale do bezpečnosti a pohodlí Vašeho dítěte se jistě vyplatí investovat. Zvažte rovněž zda-li budete mít ještě další dítě. Kvalitní kočárek Vám v tomto případě bude moci posloužit dvojnásob.

Kočárky dělíme:

Hluboké kočárky – jsou vhodné pro miminka do jednoho roku věku
Sportovní kočárky – se dají používat už od 6 měsíců dítěte do tří let
Kombinované kočárky – je to hluboký + sportovní kočárek v jednom + autosedačka = tvz. trojkombinace pomocí výměnných modulů kočárek modifikujete dle momentální potřeby. Je to velmi praktické, ale cenově dražší varianta.
Golfové hole (golfáče) jsou vhodné pro krátké popojíždění a na cestování s větším dítětem,
které samo chodí. Důležitým parametrem je váha kočárku a provedení sedací části – měla by být pro záda vašeho dítěte stejně pohodlná jako v případě sportovního kočárku. Golfové hole kupujte společně s dítětem, vyzkoušejte jejich pohodlí, stabilitu a ovládání. Do terénu si pořiďte variantu s odpruženými měkkými kolečky.

Trojkolky co se týče stability a ovládání jsou rovnocennými soupeři kočárku se čtyřmi koly. Proto pokud se Vám libí, je zbytečné se strachovat s nestabilitou a s klidným srdcem si trojkolku pořiďte.

Mate-li zajímavou zkušnost s kočárky, Váš osvědčený model kočárku?  Pište do komentářů pod článkem.

0 Shares

One Comment

  1. Já si koupila autosedačku zde http://www.safetybaby.eu a jsem moc spokojená.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..