Zdraví

Jana, 31 let: Během těhotenství jsem přibrala čtvrt metráku, sama jsem se kil navíc zbavit nedokázala

S váhou jsem nikdy neměla problém. Vážila jsem 65 kilo, byla jsem aktivní, takže jsem si váhu hravě udržela a byla spokojená. V roce 2018 jsem otěhotněla a těhotenství jsem si opravdu užívala, neměla jsem žádné obtíže, ani jsem rapidně netloustla. Zlom přišel v posledním trimestru, kdy šla váha strmě nahoru, dokonce jsem se bála, že pokořím stovku. Nakonec jsem to dotáhla na 90 kilogramů, takže můj těhotenský přírůstek byl krásných 25 kilogramů.

Když se mi na začátku roku narodil krásný a zdravý syn, odcházela jsem z porodnice o 9 kilo lehčí, má váha ale pořád přesahovala 80 kilogramů. Vůbec jsem se necítila ve své kůži, nebyla jsem to já. Protože jsem kojila, nedržela jsem žádné diety, ale snažila jsem se zase vrátit zpět ke sportu, pravidelně jsem cvičila a hýbala se. Za celý rok jsem dokázala shodit pouze jeden jediný kilogram.

Za další tři měsíce, když jsem přestala s kojením, šlo dolu zase jedno pouhé kilo. Byla jsem z toho nešťastná, protivná a sama se sebou nespokojená, už jsem opravdu nevěděla, kudy kam. I moje okolí se mi snažilo pomoct, jak mohlo, podpořit mé sebevědomí, ale nic nepomáhalo. Až mi jednoho dne přítel zavolal s tím, že už moje řeči nemůže poslouchat a musí se s tím něco dělat, takže mám ve zprávě vizitku na kamarádku mé mamky, Martinu Balatkovou, výživovou poradkyni programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. Dostala jsem instrukce, ať jí zavolám, že na to čeká.

Byla jsem samozřejmě hrozně skeptická, nikdy jsem žádnou podobnou dietu nedržela. Ale protože jsem byla už opravdu zoufalá, paní Martině jsem zavolala. Už v telefonu byla podle hlasu sympatická a hrozně ochotná. Domluvily jsme si schůzku hned na druhý den a já se „šla upsat ďáblu“.

První schůzka proběhla úplně nad očekávání, do programu jsem šla po hlavě, a protože jsem opravdu chtěla výsledky, vše jsem dodržovala do puntíku. Martina Balatková mě po celou dobu programu neuvěřitelně podporovala, zajímala se, jak se cítím, jak všechno zvládám. Neustále mi dávala tipy, jak přečkat drobné i větší krize, které mě samozřejmě na cestě za vysněnou postavou čas od času přepadly.

S Martininou podporou, ale i s přítelovou trpělivostí a shovívavostí jsem se za krátký čas dostala zpět na svou před těhotenskou váhu. Zhubla jsem tedy 15 kilogramů. Konfekční velikost 42-44 jsem vyměnila za velikost 36-38 a váha jde pořád pomaličku dolů. Co se ale změnilo opravdu hodně, je moje sebevědomí i přístup k životu. Jsem teď spokojená, šťastná a vnímám to nejen já, ale i moje okolí.

Jsem si jistá, že po dalším těhotenství bude hubnutí „brnkačka“, když už vím, jak na to. The 1:1 Diet mi dala řád a disciplínu v jídle, ale i správný směr a naučila mě, jak se správně, chutně a plnohodnotně stravovat nejen během hubnutí, ale napořád.

Komentář Martiny Balatkové, výživové poradkyně programu The 1:1 Diet

„S Janou jsme se nejdříve snažily dopátrat, proč se nechtěné kilogramy tak drží. Objevily jsme kromě nepravidelného a nevyváženého jídla také velký spánkový deficit, který se podílí na zastavení redukce, a nastavili jsme celkovou změnu životního stylu. Jana byla jednoduchostí programu The 1:1 Diet nadšená, protože příprava jídel jí nezabrala příliš času. Postupně se naučila podle plánu připravovat nutričně vyvážená jídla a držela se pravidelnosti, kterou si osvojila.  Zvládala pak plánovat, co bude jíst následující dny, aby si shozená kila udržela. Součástí se staly i delší vycházky a víkendové výšlapy s rodinou. A co je tedy důležité? Nezapomínejte na sebe v každodenním shonu. Vždy existuje cesta i pro vás.“

Co je program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Program The 1:1 Diet je bezpečný, účinný a komplexní výživový program vyvinutý britskými lékaři. Využívá klinicky testované nízkoenergetické produkty, které obsahují vysoce hodnotné bílkoviny, minimální množství tuků a sacharidů a všechny nezbytné vitamíny a minerály. Produkty The 1:1 Diet jsou registrovány jako obohacené (fortifikované) potraviny splňující přísné legislativní podmínky EU i ČR.

The 1:1 Diet pomáhá osvojit si zdravé stravovací i pohybové návyky, zbavit se nadbytečných kilogramů a nastavit a udržet dobrou mentální a fyzickou kondici. To vše pod dohledem vyškoleného výživového poradce.

www.one2onediet.cz

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..