Kojení

Jak se na kojení připravit včas?

Nastávající maminky čeká spoustu nového. Na něco se připravit nelze, na něco však ano. Řekněme si, s čím může maminka začít už před porodem, aby se po porodu vyhnula zbytečnému stresu.

Kojení – kdo je připraven, není zaskočen

Na kojení se ideálně pomaličku připravujte již před porodem. “Nejlepší doba pro přípravu na kojení je ve třetím trimestru, kdy už jsou změny těla patrné a žena je lépe pochopí. Mezi tři oblasti, o které by se každá rodička měla zajímat, patří výživa, péče o prsa a biologický proces vzniku mléka,” upozorňuje Markéta Gregorová ze společnosti Angelini Pharma Česká republika.

kojeni

Vyvážená strava je důležitá v těhotenství i po porodu

V těhotenství a při kojení maminka zabezpečuje výživu nejen pro sebe i pro své miminko. V průběhu těhotenství i během kojení je složení jídelníčku ženy velmi důležité – strava by měla být pestrá, vyvážená a lehce stravitelná. Často se uvádí význam kyseliny listové a železa pro nastávající maminky, pokud si však ohledně stravy a výživy nejste jistá, je ideální se poradit s vaším lékařem nebo porodní asistentkou.

Chcete kojit dlouho? Myslete na dostatečný příjem laktobacilů

Podle nedávných lékařských studií pomáhají laktobacily udržovat rovnováhu mezi mikroorganismy v mateřském mléce a brání tak přemnožení škodlivých bakterií, jež mohou vyvolat zánět. Aby bylo tělo matky laktobacily dostatečně kolonizováno, lze Laktobacillus kmene fermentum užívat už 3 týdny před porodem,” vysvětluje Markéta Gregorová ze společnosti Angelini Pharma. Speciální kmen laktobacilů je obsažen v doplňku stravy Feminella Hereditum, který jsou volně prodejný v lékárnách.

Jak pečovat o bradavky? Všeho s mírou

Pokud se chcete věnovat preventivně také vašim bradavkám, pojměte to jako „lázeňskou péči. Prokrvení a pružnost bradavek můžete zvýšit natírání krémem nebo mlékem po koupeli, vhodný je také olivový olej. Důležitá je volba správné velikosti podprsenky, přizpůsobte ji rostoucím těhotenským prsům a myslete především na to, aby prsa měla dostatek prostoru a volte prodyšný materiál spodního prádla.

Další informace najdete zde: http://www.feminella-hereditum.cz/.

2 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..