Články

Hravá žákovská knížka pomůže prvňáčkům se správným psaním

Špatné držení psacích potřeb, velký tlak na ně, problémy se sklonem písma, ale i nesprávné sezení. Tyto i další potíže se psaním trápí mnoho dětí, nejvíce však asi prvňáčky. I přes veškerou snahu se jim první pokusy o písmo nemusí dařit a těšení se do školy tak může rychle pominout. Speciální žákovská knížka, kterou připravila společnost CENTROPEN, se proto může stát významnou pomocí pro děti i jejich rodiče. Na její obálce jsou jednoduše a názorně uvedeny tipy na správné držení pera, což jistě ocení část dětí i rodičů preferující možnost mít jednoduše pojatou ukázku správného držení pera kdykoli rychle k dispozici a nemuset nic vyhledávat.  Žákovská knížka je celkově pojata velmi hravě – po stranách jejích listů jsou předtištěné obrázky, které přímo vybízejí k vybarvování, a děti si tak mohou užít příjemný a hravý vstup do školy. Díky spolupráci se základními školami si tuto speciální žákovskou přinesou domů prakticky všichni prvňáčci.

 zakovska-knizka

Impulsem pro vytvoření speciální žákovské knížky byla dlouhodobá diskuze společnosti CENTROPEN s učiteli, z níž vyplynulo, že děti se sice ve škole snaží držet psací potřeby správně, ale pokud si už z předškolního období přinesly v této oblasti špatné návyky, často se k nim vrací. Proto je potřebné, aby na držení pera dohlíželi nejen učitelé, ale aby se správnému psaní s dětmi věnovali i rodiče. Mnoho užitečných informací o této tematice lze najít na internetu, například na webu www.jak-spravne-psat.cz se rodiče i děti dozvědí o typických chybách i jak se jim vyhnout, případně jaké psací potřeby zvolit. Tištěná žákovská knížka je pak „první pomocí“, která poslouží nejen při psaní úkolů, ale lze do ní rychle nahlédnout i při hodině ve škole a držení pera si díky tomu ihned opravit. Hravé obrázky zvířátek, panenek a dalších oblíbených motivů, které děti najdou na vnějších stranách listů, jim navíc zpříjemní vstup do školy a pomohou třeba ukrátit dobu strávenou v družině. Speciální žákovské knížky byly vytištěny v nákladu 105 000 výtisků a zdarma je dostaly všechny školy, které o ně projevily zájem. Domů by je tak měli donést skoro všichni žáci prvních tříd.

O společnosti:

CENTROPEN, a.s. je tradiční česká firma, která byla založena roku 1940 v Dačicích a v současnosti patří mezi přední výrobce školních a kancelářských psacích potřeb. Proslulá jsou především její pera TORNADO, dále například dětské popisovače, linery, rollery, permanentní značkovače nebo zvýrazňovače. Centropen se dlouhodobě zaměřuje na inovace v oblasti psacích potřeb, kde navazuje na doporučení pediatrů. I díky této spolupráci vyvíjí ergonomická a zdravotně nezávadná pera, která dětem usnadňují psaní i osvojení správných psacích návyků.

5 Shares

One Comment

  1. Chybi tam ovsem kolinka pro omluvenky.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..