Články

FeelEco: Alergie trápí stále více lidí. Roli může hrát i výběr pracího prostředku

Nepříjemné alergie si nejčastěji spojujeme s jarním obdobím a probouzející se přírodou, FeelEco, česká značka přírodní drogerie a kosmetiky ale upozorňuje, že lidé s citlivou pokožkou se s nimi mohou potýkat po celý rok. Jednou z příčin vzniku alergické reakce může být složení pracího prostředku, který po vyprání ulpívá na oblečení a dráždí kůži. Značka FeelEco proto vyvinula řadu výjimečných produktů, které těmto potížím pomáhají předcházet. V její nabídce najdete i hypoalergenní řadu na praní pro nejmenší.

Výskyt alergií každoročně stoupá – odhaduje se, že jimi trpí 30–35 % populace. K nejčastějším alergenům patří pyly, roztoči, plísně a zvířecí srst, přibývá také alergií na potraviny a detergenty, tedy mycí, čisticí a prací prostředky.

Alergická reakce na přípravky na praní se může objevit kdykoliv, a to i v případě, že stále používáte tentýž osvědčený výrobek. Pokud vás například po vyprání oblečení trápí svědění, zarudnutí či jiný nepříjemný projev, je možné, že se jedná o reakci pokožky na prací prostředek. K rizikovým složkám patří především parfémy, které ulpívají na tkanině a během nošení mohou pronikat do pokožky, kde mohou dlouhodobě a nepozorovaně aktivovat receptory imunitního systému. Nežádoucí reakce mohou způsobovat také konzervanty jako například Bronopol nebo MIT (methylisothiazolinone), ale i další látky převážně syntetického či ropného původu.

„Častým kontaktem těchto složek s pokožkou může docházet k postupnému zvyšování citlivosti imunitního systému a později až k jejich úplné intoleranci, což se viditelně projeví rozvojem alergické reakce. Používáním kvalitních přírodních produktů lze předejít obtížím a nežádoucím reakcím pokožky, které jsou těmito alergenními látkami způsobeny. Při výběru je proto vhodné volit takové produkty, které neobsahují parfémy, konzervanty, alergeny a jiné potenciálně nebezpečné látky. Pozornost je vhodné věnovat i certifikátům, které garantují kvalitu i vhodné složení, jako je například certifikace EU Ecolabel,“ doporučuje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje FeelEco.

Pro osoby s citlivou pokožkou jsou ideální volbou hypoalergenní produkty, které úspěšně prošly klinickým testem HRIPT. Ten se provádí podle kritérií stanovených oficiální metodikou a pod dohledem dermatologů. Během testování se dobrovolníkům opakovaně aplikuje náplast s naneseným neředěným přípravkem a následně se sleduje reakce pokožky. Produkty, u nichž se potvrdí minimální riziko vzniku nežádoucích reakcí a podráždění, mohou nést označení hypoalergenní a jsou vhodné pro ekzematiky, alergiky a osoby s citlivou pokožkou včetně nejmenších dětí.

Tipy FeelEco:

Prací gel Color značky FeelEco má výjimečné složení s 99% podílem přírodního původu. Je citlivý k pokožce i k životnímu prostředí, současně vyniká vysokou účinností při praní, během něhož chrání oblečení a jeho barvy – tuto schopnost potvrdilo i nezávislé testování časopisu dTest. Vysokou kvalitu dokládá i certifikace EU Ecolabel, která hodnotí jak účinnost, tak i ekologickou šetrnost produktu. V jeho složení nenajdete žádné látky živočišného původu, o čemž svědčí získaná certifikace Vegan.

FeelEco – Umění výjimečnosti

Doporučená cena: 219 Kč/ 1,5 l

Prací gel White značky FeelEco zvládne udržet vaše prádlo čistě bílé a vaši pokožku nezatíží žádnými nežádoucími látkami. V jeho složení najdete 97% podíl přírodního původu – hlavními aktivními látkami jsou rostlinné oleje a cukry, které dále doplňují enzymy a mýdlo. K jeho přednostem patří vysoká účinnost, jemná péče o oblečení a také finanční dostupnost – k praní vám postačí nižší dávkování, než jste zvyklí. Vysokou kvalitu dokládá i certifikace EU Ecolabel, která hodnotí jak účinnost, tak i ekologickou šetrnost produktu. V jeho složení nenajdete žádné látky živočišného původu, o čemž svědčí získaná certifikace Vegan.

FeelEco – Umění výjimečnosti

Doporučená cena: 219 Kč/ 1,5 l

Pokud hledáte produkt, který zvládne odstranit i ty nejodolnější skvrny a bude jemný k citlivé i dětské pokožce, vsaďte na FeelEco Odstraňovač skvrn Baby. Hravě zvládne odstranit skvrny od kosmetiky, jídla či trávy, a to na barevném i bílém oblečení. Díky praktickému balení s rozprašovačem se navíc velmi dobře aplikuje. Velkou předností produktu je jeho hypoalergenní složení, které potvrzuje i hypoalergenní klinický test bezpečnosti HRIPT. V jeho složení nenajdete žádné parfémy, konzervanty ani alergeny a bez obav jej tak můžete použít i na oblečení pro miminka. Benefity odstraňovače skvrn potvrdila náročná certifikace EU Ecolabel a certifikace Vegan.

FeelEco – Umění výjimečnosti

Doporučená cena: 109 Kč

Hypoalergenní prací gel Baby od FeelEco oceníte nejen při praní dětského oblečení – je vhodný pro všechny osoby s citlivou pokožkou. Využijete ho na praní bílého, barevného i tmavého prádla a v jeho složení najdete 97% podíl přírodního původu. Hlavními aktivními látkami jsou rostlinné oleje a cukry, které jsou doplněny mýdlem a enzymy pro ochranu barev. K jeho přednostem patří také skvělá účinnost už při nízkých teplotách. Hypoalergenní složení bez alergenů, konzervantů a parfemací potvrzuje i nezávislý klinický test HRIPT a přípravek získal také certifikace EU Ecolabel a Vegan.

FeelEco – Umění výjimečnosti

Doporučená cena: 229 Kč/1,5 l

FeelEco Aviváž na dětské prádlo Baby skvěle změkčuje prádlo a usnadní vám žehlení. Má pečlivě vyvinuté složení s 97% podílem přírodního původu a neobsahuje parfémy, alergeny ani konzervanty. Aviváž je šetrná k přírodě i pokožce a pomáhá předcházet nežádoucím kožním reakcím. Využít ji tak lze nejen na praní prádla pro miminka a děti, ale pro všechny s citlivou pokožkou.

 FeelEco – Umění výjimečnosti

Doporučená cena: 109 Kč/1 l

FeelEco – Umění výjimečnosti

FeelEco vyvíjí a vyrábí výjimečné přírodní produkty pro péči o zdraví, rodinu a domácnost. Produkty FeelEco jsou vyvíjeny v souladu s přírodou, pro naše děti a zdravý domov. FeelEco nabízí účinné přírodní produkty pro praní prádla, úklid domácnosti, mytí nádobí, péči o tělo, hypoalergenní kosmetiku pro děti a kojence i produkty na praní. Produkty řady Baby jsou vhodné pro děti od prvního dne života, neobsahují parfémy, konzervanty ani alergeny a jsou proto šetrné i ke zdraví alergiků a osob s citlivou pokožkou. FeelEco produkty neobsahují nebezpečné konzervanty MIT, jsou biologicky odbouratelné, nejsou testované na zvířatech a jsou vhodné pro čističky odpadních vod. Kvalitu FeelEco produktů garantuje prestižní certifikace EU Ecolabel, kterou značka FeelEco získala jako první v ČR již v letech 2010-2013. FeelEco opakovaně uspělo v anketě Volba spotřebitelů. V roce 2020 zákazníci, v kategorii Ekologická drogerie, zvolili vítězem FeelEco Odstraňovač skvrn Baby a v roce 2022 FeelEco prostředky na ruční mytí nádobí.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..