Články

10 dovolenkových klišé: Na co si dát pozor a jak nenaletět na “lákavou” nabídku?

Bazén, vířivky, krásná příroda a snový komfort. Nabídky zájezdů, hotelů a nejrůznějších pobytů vypadají na internetových stránkách či v katalogu mnohdy lákavěji, než ve skutečnosti jsou. Jak vypadají největší cestovní klišé? Na co si dát pozor, abyste nenaletěli a nebyli nepříjemně překvapeni či nakonec nezaplatili za pobyt víc, než jste plánovali? Se svým zkušenostmi se podělila specialistka na cestování společnosti Slevomat Nikola Hessová.

1) Mazlíčci

Ne všude jsou vaši čtyřnozí mazlíčci vítáni. Ověřte si tedy předem, zda může zvířátko s vámi. “Pokud ano, dotažte se na cenu. Pobyt pro pejska může stát více, než pro vaše dítko! Hlavně pak u hotelů vyšší kategorie, či nových zařízení,” upozornila Hessová.

2) Parkování

Ověřte si možnosti parkování u hotelu. Většina hotelů nabízí vlastní parking a často zdarma. “Ale hotely ve městech či známých památkových lokacích, nemusí disponovat dostatkem parkovacích míst. Pak může hotelové parkování přijít i na 300Kč/den, což je při víkendovém pobytu nezanedbatelný výdaj. V horším případě je pak možnost veřejného parkování na náměstích apod, což se také prodraží,” připomněla Hessová.

3) Kvalita

Při nákupu pobytu si ověřte kvalitu ubytování z více zdrojů. Obdobně to dělá i Slevomat. Fotky mohou na stránkách hotelu klamat, a ani kniha recenzí právě na stránkách hotelu, nemusí být důvěryhodná.  Doporučujeme se podívat na portály booking.cz či hotel.cz kde naleznete i spoustu slovních hodnocení.

4) Umístění hotelu

Na fotkách je hotel nafocen vždy z nejlepšího možného pohledu. Frekventovaná silnice, která může být o pár metrů dále, být už vidět nemusí. Stejně tak noční club naproti přes ulici. “Prostudujte tedy polohu hotelu pečlivě na google maps. Chcete přeci přijet z pobytu odpočatí, ne z pocuchanými nervy,” radí specialistka na cestování ve Slevomatu..

5) Neomezené wellness

Ne všechno, co se tváří jako neomezená služba, je pak skutečně neomezená. Často se to týká wellness center v hotelu. To může být přístupné např. jen mezi 17 – 22h, v této době si můžete “neomezeně” užívat. V ostatních hodinách je na privátní rezervaci, či není otevřeno vůbec.

 

6)Příplatky, poplatky, doplatky…

Obecní poplatek, poplatek za wifi, mazlíčky, parkování, přistýlky, wellness, župany atd. Spoustu věcí můžete brát jako samozřejmost, ale na místě můžete být nemile překvapeni, za co vše si budete muset připlácet. Prostudujte tedy pečlivě ceník a položky zahrnuté v ceně pokoje.

7) Děti

V dnešní době se některé hotely pyšní značkou Baby Friendly, ale jsou také hotely, kde děti vítány nejsou. Jedná se např. o některé luxusní wellness a lázeňské resorty. “Důvodem je poskytnutí co nejlepšího komfortu pro relaxaci nejen těla, ale i ducha. Pokud s sebou berete děti – vždy si ověřujte tedy nejen možnost přistýlek, ale zda je vůbec můžete vzít s sebou,” varuje Hessová.

8) Atrakce v okolí

Než vyrazíte, mrkněte na internet, co se dá dělat v okolí. “Mohli byste také strávit pobyt šťouráním v nose a to nechcete. Pokud nejedete přímo do wellness resortu, kde je jasné, že majoritu času pobytu strávíte na hotelu, je dobré si ověřit možnosti vyžití,” upozornila Hessová. Např. portál Kudy z Nudy může být velmi nápomocen.

9) Storno podmínky

Nikdy nevíte, když může přijít rýmička a naprosto vás skolí. Je tedy dobré si důkladně pročíst storno podmínky hotelu. Často bývá částka, kterou by hotel případně po vás při zrušení pobytu požadoval, procentuálně odstupňovaná s ohledem na počet dní před příjezdem. Rýmička by vás tedy mohla přijít i velmi draho.

10) Pronájmy chat

Při pronájmu apartmánů či chat si dávejte pozor na případnou vratnou kauci – ne každý u sebe vozí např. 5 tisíc navíc. “Mimoto nejsou většinou v pronájmu chat započítány náklady na spotřebu tepla či vody. Ty se doplácí až při odjezdu. Ověřujte si tedy, zda jsou veškeré náklady v ceně, či čekat doplatek” doplnila Hessová.

2 Shares

One Comment

  1. Letos zkusíme asi vyřešit dovolenou nějak takhle v Česku. Ale neříkám, že mi nebude chybět letět někam na dovolenou. Nebo myslíte, že už letošní léto bude na létání v pohodě? Ono u těch leteckých zájezdů aby si člověk zařizoval raději už dopředu nebo naopak Last minute, ale tam je zase riziko, že už nebudou třeba parkovací místa na letišti. Ale třeba parkoviště jako tohle https://fixparking.cz by mělo mít těch míst snad dostatek. No uvidíme.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..