Články

Že se s výživovým poradcem hubne snadněji se přesvědčila i herečka Anežka Rusevová

Výhody hubnutí s podporou výživového poradce poznala na vlastní kůži herečka Anežka Rusevová, které se díky komplexnímu výživovému programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan podařila úžasná proměna. „Nejvíce mi pomáhala moje výživová poradkyně Hanka Ondrušová, protože mě uměla správně namotivovat,“ vysvětluje Anežka a dodává, že velkou oporu měla také u svých kolegů, u kterých výsledky The 1:1 Diet už dříve viděla a věděla tak, že to funguje.

Foto: Anežka Rusevová; Autor: Iwushko

Anežka v dětství závodně sportovala, věnovala se moderní gymnastice a tanci. Její štíhlá postava se začala měnit až při studiích, která s sebou přinesla i špatnou životosprávu. Její současnou kariéru herečky doprovází nepravidelný režim, kdy je na jídlo čas většinou až pozdě večer. Anežka si tak zvykla zahánět hlad a nedostatek energie takzvanými rychlými cukry: „Posledních 5 let u mě bylo docela hektických. Denně jsem dojížděla do divadla na Kladno. Nestihla jsem snídat, sladká káva na benzínce, k tomu bageta nebo nějaké sladké pečivo, pak několik hodin nic. Pak třeba přejezd na natáčení, zase nějaká benzinka, coca-cola, pozdní oběd v cateringu, kdy jsem se potřebovala najíst nebo jsem se ještě dojedla nějakou sladkou tyčinkou.“

Komplexní výživový program The 1:1 Diet pomáhá nováčkům zorientovat se hlavně v tom, jak si správně poskládat jídelníček a naučit se přemýšlet o jídle jinak než dosud: zbavit se špatných návyků, naučit se dodržovat nové postupy a dosáhnout tak vyvážené stravy. Nedílnou součástí je pravidelný kontakt s výživovým poradcem, který sestavuje program každému klientovi na míru a po celou dobu trvání programu je mu oporou. „Každé nové vážení bylo novou motivací a návštěvy u mé poradkyně Hanky Ondrušové takovou terapií,“ vysvětluje Anežka Rusevová a upozorňuje i na důležitost pohybové aktivity. Pochvaluje si, že herectví není sedavé povolání. Chodí také na procházky se psem, občas si zacvičí jógu a po letním tanečním workshopu se chystá vrátit i k pravidelnému tancování.

Úplně nejtěžší prý bylo se změnou životního stylu vůbec začít a vytrvat: „Myslím, že samotný průběh už pak tak těžký nebyl. Po nějakém prvním měsíci jsem si na to zvykla, váha mi klesala poměrně rychle, a to byla největší motivace!“ Pro Anežku prý zůstává výzvou nedat si někde ve společnosti skleničku a omezit oblíbené pečivo a těstoviny. Přiznává také, že takzvaný jojo efekt má v hlavě jako strašák: „Je to už více jak půl roku, co jsem redukční program ukončila, přestože k Hance stále pravidelně docházím na kontroly, a zatím jsem nepřibrala a váhu si udržuji!“

Co je program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Program The 1:1 Diet je bezpečný, účinný a komplexní výživový program vyvinutý britskými lékaři. Využívá klinicky testované nízkoenergetické produkty, které obsahují vysoce hodnotné bílkoviny, minimální množství tuků a sacharidů a všechny nezbytné vitamíny a minerály. Produkty The 1:1 Diet jsou registrovány jako obohacené (fortifikované) potraviny splňující přísné legislativní podmínky EU i ČR.

The 1:1 Diet pomáhá osvojit si zdravé stravovací i pohybové návyky, zbavit se nadbytečných kilogramů a nastavit a udržet dobrou mentální a fyzickou kondici. To vše pod dohledem vyškoleného výživového poradce.

Celý program je opřený o výsledky lékařských studií. „Jednou z nich je i studie DiRECT, která dlouhodobě potvrzuje účinky nízkoenergetického jídelníčku na redukci váhy, ale i na jiné zdravotní faktory, například prokázanou remisi diabetu druhého typu u několika desítek procent účastníků,“ vysvětluje Lukáš Vrána, výživový poradce a školitel programu The 1:1 Diet.

Historie programu Cambridge Weight Plan sahá až do 70. let minulého století a díky rychlým, dlouhodobě udržitelným výsledkům se brzy stal oblíbený po celém světě.

www.spolukiladolu.cz

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..