Praktické rady

Vybíráme kočárek – na co dát pozor

Nastal čas na výběr kočárku pro vaši ratolest? Ať už chcete koupit nový nebo se rozhodnete pro bazar s kočárky, máme pro vás několik rad, které by vám mohly při  výběru pomoci.

Kde a jak budete kočárek používat
Nejdříve je potřeba se zamyslet, kde budete nejčastěji s kočárkem jezdit a k jakým aktivitám ho budete využívat. V přírodě a při procházkách v terénu jsou vhodná nafukovací kola. Čím větší průměr kol, tím lepší ovladatelnost a méně hluku. Kočárek s nenafukovacími koly se snadněji dostane do MHD.

Pokud budete kočárek převážet autem, zjistěte si jeho rozměry ve složeném stavu, aby vám vešel do kufru. V domech s malým výtahem může nastat problém i s velikostí výtahových dveří, kočárek pro dvojčata nemá být širší 80 cm ať projede běžnými dveřmi.

Pokud jste maminka sportovně založená, pak určitě oceníte na kočárku ruční brzdu. Ruční brzda se hodí  při procházkách z kopce. Kočárek můžete přibržďovat a být v klidu, že se vám nerozjede. Také je praktická při jízdě na kolečkových bruslích (ale jen na kočárcích k tomuto účelu určeným).

Rozdíly mezi typy kočárků
Na trhu se můžeme setkat s kočárky trojkolovými či čtyřkolovými. Rozdíl v použití je minimální, záleží pouze na mamince, který typ se ji více líbí. Jen při nájezdu např. na jezdící schody musíte tříkolku více přidržovat.

Pokud budete jezdit první půlrok v zimních měsících, myslete na to, že do hluboké korby se dítě vleze i s fusákem do zhruba 7 měsíců. Vhodnější je hluboká korba s polohovacími zády, které umožní ještě samostatně nesedícímu dítěti vidět ven.

Barva kočárku
Při výběru barvy myslete na to, že odstíny žluté a zelenkavé přitahují v létě více hmyz. V černých kočárcích může být uvnitř až o několik stupňů Celsia více, než např. v tmavě šedé. Důležitá je i barva moskytiéry – pokud je tmavá, vidíte lépe dovnitř na dítě a ono na vás.

Doplňky
V případě, že máte krátce po sobě dvě děti, kde jedno dítě je v kočárku a druhé ještě vše neuchodí, můžete zvolit stupátko za kočárek, které lze přichytit k většině kočárků a golfových holí. Stupátka jsou určena pro převoz dětí do hmotnosti 30 kg a lze je přizpůsobit nastavitelnou výškou. Dítě se přidržuje rukojeti kočárku.

Další variantou, kterou lze využít při věkovém rozdílu dvou až tří malých dětí je tandemový-sourozenecký kočárek, který lze kombinovat v různých variantách.

Je pravděpodobné, že kočárek budete využívat minimálně jednu zimní sezónu. Můžete přikoupit v jednom designu rukávník na rukojeť kočárku, který je praktickým doplňkem v zimních měsících. Skvěle zahřeje ruce maminek i v těch největších mrazech, chrání před větrem, mrholením a deštěm. Rukávník má výborné termoizolační vlastnosti s voděodolnou úpravou. Často se jako vnitřní materiál používá příjemný fleece. Připevňuje se na rukojeť kočárku zapínacích druků nebo suchého zipu. Uvnitř rukávníku je dostatek místa pro manipulaci s rukojetí, která má ruční brzdu. Vyrábí se v různých barevných provedeních a mohou být pěkným doplňkem kočárku i maminky. Rukávníky je možné prát v pračce na 30°C.

Další tipy najdete také v tomto článku.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..