Články

Utěrky, prachovky a vysavače (nemusí být) neustále v plné pohotovosti

Také jste si s novým rokem stanovili (nejedno) předsevzetí? Více pracovat? Více odpočívat? Více sportovat? A jak jste na tom teď? Nebuďte na sebe tak přísná. Vždyť i úklid a péče o domácnost se může odehrávat v poklidu, jen je třeba si vytvořit systém a strategii.

  1. Umírněná strategie je základ

Před samotným zahájením úklidu si určete, co, kdy a jak chcete stihnout. Důležité je být realistou a neklást na sebe nesmyslné nároky, abychom se úplně nesedřeli z kůže. Zkrátka, naložte si jen tolik, kolik unesete. 

  1. Čas – ani málo, ani moc

Stanovte si dobu, kterou se dané činnosti budete věnovat. Pokud si neurčíme čas, často budeme mít problém daný úkol dokončit – ať už je to žehlení nebo zkrášlování interiéru.

  1. Vyberte spolehlivé pomocníky

K úklidu si zvolte spolehlivé pomocníky. Pokud si vyberete kvalitní čisticí prostředek, jako Fixinela nebo Diava multifunkční, a dodržíte doporučené dávkování, můžete se na jejich účinek spolehnout a navíc šetříte vaši peněženku i životní prostředí.

  1. Zvolte správný směr

Osvědčenou metodou je úklid shora dolů – jednoduše začněte na nejvyšších místech v místnosti a pokračujte až k podlaze, jednu místnost za druhou.

  1. Zvolněte, užijte si pohodu a nezapomínejte na sebe

Ne vše se točí okolo vašeho uklizeného domova. Udělejte si čas i na sebe, a pokud nevyrazíte rovnou na wellness, dopřejte si v klidu domova relaxační lázeň. Například Prešovská koupelová sůl Relaxa díky přídavku jódu působí pozitivně na celkový stav organismu i mysl.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..