Články

Tip FeelEco: Jarní úklid domácnosti pomůže v boji proti alergiím

FeelEco, český výrobce přírodních produktů pro péči o tělo a domácnost radí, jak může čistý a uklizený domov pomoci s redukcí alergenů a lepším zdravím. Dlouho očekávané jaro je tady, přibývá teplých a slunečných dní. Těšíme se z prvních květů v okolí a cítíme, jak se vše probouzí zpět k životu. V domácnostech více větráme a mnoho z nás se přirozeně chystá na větší jarní úklid. Je však nutné zmínit, že nástup jara pro mnoho lidí znamená také začátek sezóny alergií způsobených především pyly.

Po zimních měsících se opět dostává ke slovu jaro. Pokud se podíváme do domácnosti, vidíme, že lidé věnují více pozornosti venkovním prostorům a pečují o zahradní nábytek, uklízí terasy, čistí zábradlí a další vybavení, které v průběhu zimy nevyužívali. V domácnostech více větráme a do bytu či domu se nám díky tomu dostává více čerstvého vzduchu. Ten však s sebou nese více prachu a hlavně pylu z okolních stromů a květin. Pokud jste alergici, dobře víte, že důkladný úklid domácnosti může ovlivnit průběh alergie. FeelEco radí, na co se v začátku jara zaměřit.

Nábytek a podlahy

Asi nejčastějším místem, kde se může držet prach a pyly, je povrch nejrůznějšího nábytku a parapety oken. Doporučujeme použít vlhký hadřík, abyste prach a pyl při odstraňování zbytečně nerozvířili. Díky častějšímu větrání byste měli plochy a podlahy utírat i několikrát do týdne. Neméně důležitou součástí úklidu jsou pak správné čisticí prostředky. Asi není potřeba vysvětlovat, že přípravky s přírodním složením jsou pro lidské zdraví mnohem vhodnější, než přípravky plné chemických látek a nebezpečných sloučenin. „V produktech FeelEco najdete promyšlené a propracované kombinace účinných a pomocných složek přírodního charakteru, které díky vzájemným synergiím poskytují maximální účinnost, zároveň však chrání vaši pokožku před podrážděním,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje značky FeelEco. „Nezapomeňte, že i parfemace patří mezi silné nositele alergenů. Těm se FeelEco v maximální možné míře vyhýbá, a když už u některého přípravku volí vůně, pak pouze v jemné koncentraci a bez alergenů, což se někdy projeví i v její atraktivitě. Věříme, že neustálé vdechování alergenních složek z parfemací je pro zdraví nevhodné,“ doplňuje.

Tip FeelEco – jeden výjimečný pomocník na vše – Pet Friendly

Předností FeelEco Univerzálního čističe s novou recepturou je kromě všestrannosti také složení s 97% podílem přírodního původu a šetrnost ke zdraví i pokožce. Oceníte jej při každodenním úklidu, ať už se pustíte do vytírání nebo čištění nábytku. Je vhodný na jakékoliv omyvatelné povrchy, včetně zahradního nábytku, a tak je dobré mít jej vždy při ruce. Složení je Pet Friendly, ocení ho i vaši domácí mazlíčci, kteří jsou v kontaktu zejména s podlahou.

FeelEco – Umění výjimečnosti

Lůžkoviny, závěsy a koberce

Při větrání se prach a pyl z venku usazuje hodně také v látkách, jako jsou různé lůžkoviny, závěsy či koberce. Nezapomeňte proto pravidelně prát a čistit i tato místa. Pokud navíc trpíte citlivou pokožkou, měli byste pečlivě vybírat takové prostředky, které ji nedráždí a které obsahují více přírodních složek než těch syntetických. Oblečení i lůžkoviny se dostávají do přímého kontaktu s naší kůží. Účinné látky z prostředků, které po praní v materiálech zůstávají, se tak dostanou nejen na povrch kůže, způsobit nežádoucí alergickou reakci nebo podráždění pokožky a jsou také vdechovány při jejich uvolňování.

 „K rizikovým složkám patří především parfémy, které ulpívají na tkanině a během nošení mohou pronikat do pokožky, kde mohou dlouhodobě a nepozorovaně aktivovat receptory imunitního systému. U pracích prostředků jsou často používány dlouhotrvající vůně, které jsou nově zařazeny mezi mikroplasty. V pracích prostředcích se jedná o malé kuličky, ve kterých je parfemace uzavřena a projevuje se až po vysušení prádla, kdy tyto kuličky praskají a uvolňují vůni. Při nošení prádla jsou tak dlouhodobě vdechovány mikročástice, které se shromažďují v těle a nerozkládají se. Mikroplasty se biologicky nerozkládají a nelze je odstranit z vody, kterou následně pijeme, a konzumujeme v jídle. Nežádoucí reakce mohou způsobovat také konzervanty jako například Bronopol nebo MIT (methylisothiazolinone), ale i další látky převážně syntetického či ropného původu,“ vysvětluje Radek Marták.

Tipy FeelEco – šetrný prací prostředek

Prací gel Color značky FeelEco má výjimečné složení s 99% podílem přírodního původu. Je šetrný k pokožce i k životnímu prostředí, současně vyniká vysokou účinností při praní, během něhož chrání oblečení a jeho barvy – tuto vlastnost potvrdilo i nezávislé testování časopisu dTest. Vysokou kvalitu dokládá certifikace EU Ecolabel, která hodnotí jak účinnost, tak i ekologickou šetrnost produktu. V jeho složení nenajdete žádné látky živočišného původu, o čemž svědčí získaná certifikace Vegan.

Často opomíjená místa při úklidu

Nezapomeňte také na často opomíjená místa, jako jsou vypínače, kliky nebo police v lednici. Tato místa mohou být zdrojem mnoha bakterií a jen málo z nás jim věnuje potřebnou pozornost. Stejně tak je tomu u mobilů nebo klávesnic u počítače. Jen si vzpomeňte, kolikrát za den přijdou do kontaktu s našimi prsty. Tato místa a předměty doporučujeme pravidelně čistit. Vhodným přípravkem od FeelEco je čistič povrchů. Podle typu povrchu naneste přímo na něj, nebo jej můžete nastříkat na hadřík a povrch nakonec setřít.

Tip FeelEco – výjimečný pomocník pro všechny povrchy v domácnosti  

Čistič povrchů FeelEco vám pomůže udržet vaši domácnost perfektně čistou. Je maximálně účinný v boji s nečistotami, ale zároveň díky svému jedinečnému složení velmi šetrný ke zdraví a pokožce. Stane se vašim pomocníkem při každodenním úklidu všech nenasákavých povrchů. Přípravek po použití nemusíte oplachovat. Mile vás překvapí pečlivě vyvinuté složení s 99% podílem přírodního původu. Mezi hlavní složku patří kvalitní líh doplněný o jemné čisticí látky, změkčující složky a složky z rostlinných olejů. Jeho kvalitu a účinnost potvrzuje získaná certifikace EU Ecolabel a nejen ty, kteří vyznávají veganský styl života, pak potěší certifikace Vegan.

FeelEco – Umění výjimečnosti

FeelEco vyvíjí a vyrábí výjimečné přírodní produkty pro péči o zdraví, rodinu a domácnost. Produkty FeelEco jsou vyvíjeny v souladu s přírodou, pro naše děti a zdravý domov. FeelEco nabízí účinné přírodní produkty pro praní prádla, úklid domácnosti, mytí nádobí, péči o tělo, hypoalergenní kosmetiku pro děti a kojence i produkty na praní. Produkty řady Baby jsou vhodné pro děti od prvního dne života, neobsahují parfémy, konzervanty ani alergeny, a jsou proto šetrné i ke zdraví alergiků a osob s citlivou pokožkou. FeelEco produkty neobsahují nebezpečné konzervanty MIT, jsou biologicky odbouratelné, nejsou testované na zvířatech a jsou vhodné pro čističky odpadních vod. Kvalitu FeelEco produktů garantuje prestižní certifikace EU Ecolabel, kterou značka FeelEco získala jako první v ČR již v letech 2010-2013. FeelEco opakovaně uspělo v anketě Volba spotřebitelů. V roce 2020 zákazníci, v kategorii Ekologická drogerie, zvolili vítězem FeelEco Odstraňovač skvrn Baby a v roce 2022 FeelEco prostředky na ruční mytí nádobí.

Produkty značky FeelEco koupíte na e-shopu www.feeleco.com, v prodejnách dm drogerie, Teta, ROSSMANN, Sklizeno, Datart a na e-shopech rohlik.cz, kosik.cz, datart.cz, drmax.cz, pilulka.cz a lekarna.cz.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..