Zdraví

Tenká hranice mezi rozkoší a bolestí (zranění při sexu)

Hranice mezi rozkoší a bolestí je často velmi tenká

Vášeň, kapka alkoholu, chvilka neopatrnosti a malér je na světě. Nejlepší okamžiky s partnerem se mohou vmžiku stát těmi nejkrutějšími. Riziko hrozí jak ženám, tak i mužům. Odborníci tvrdí, že nejčastější příčinou bývá „příliš“ divoký sex. Co je ale příliš, že?

Jde to, ale dře to

Mezi méně závažné poranění, postihující muže i ženy, patří různé trhlinky a oděrky, které mohou být způsobeny nedostatečnou vlhkostí „namáhané“ sliznice. Ranky následně bolí a pálí, a sem tam se může objevit kapka krve. Naštěstí to není nic, s čím byste si neporadili doma. Stačí si dát den dva pauzu od sexu a vše za zahojí samo. Tato zranění vznikají při příliš častém nebo příliš dlouhém sexuálním styku. Vždy proto myslete zejména na dostatečné vzrušení ženy, než se pustíte do divokých radovánek. A pro jistotu si pořiďte kvalitní lubrikační gel.

Zlomenina penisu? Ano i ne

Jelikož se v mužském přirození nenachází žádná kost, nejde o zlomeninu v pravém slova smyslu, přesto se tento výraz používá. Označuje se tak zejména pro podobný pocit a zvuk křupnutí, jež doprovází frakturu kosti. Ve skutečnosti dochází k poranění topořivých tělísek v měkké tkáni penisu. Nejčastěji vzniká důsledkem prudkého nárazu, či ohnutím. Zranění je doprovázené silnou bolestí, krvácením do tkáně, otokem a často i krevním hematomem. Nejrizikovější polohou pro mužskou chloubu se zdá být poloha „na koníčka“, kdy muž nemá pohyby partnerky plně pod kontrolou a její špatné „dosednutí“ může být pro penis fatální. Pokud vás tato nehoda potká, ihned začněte penis ledovat a vyhledejte lékaře.

Pozor na uzdičku!

Ženy často chtějí muže rozdráždit ručními hrátkami s penisem, bohužel v tom nemají (logicky J) tolik zkušeností, jako muži. A tak se čas od času stane, že příliš vášně poraní uzdičku. Uzdička je část kůže, která na spodní straně penisu spojuje předkožku s penisem. Toto zranění bývá velmi bolestivé a může se objevit i krvácení. I v tomto případě je vhodné navštívit lékaře. Ten doporučí dočasnou sexuální abstinenci, případně provede malý chirurgický zákrok.

kamasutra

Může vagina dostat křeč?

Jistě jste o tom už někdy slyšeli historku, nebo to viděli ve filmu. Pochva se sevře tak silně, že uvězní partnerův úd a nepustí ho tam ani ven. Je to úsměvné a naštěstí to podle lékařů je i nereálné. Poševní svalstvo se sice může stáhnout, některé ženy to dokonce dokážou udělat vědomě, ale nikdy nemůže dojít k tomu, že by penis uvízl a nemohl ven.

Co ale uvíznout může, jsou různé sexuální pomůcky, ať už k tomu určené, či improvizované. Jeden gynekolog dokonce sepsal seznam předmětů, které měl tu čest vytáhnout z ženského přirození. Čtěte a bavte se: okurka, mrkev, banán, šiška salámu, svíčka, tužka, kartáček na zuby, žárovka, dýmka i doutník, štětku na WC i rukojeť od deštníku. Nezadané ženy jsou hold dosti vynalézavé.

Vaginismus

Tento problém se již podle názvu týká samozřejmě pouze žen. Nejde o poranění způsobené sexuálním stykem, ale o sexuální dysfunkci. Ta způsobuje nevědomé silné stahy svalstva poševního vchodu při jakémkoli pokusu o proniknutí prstu nebo penisu do vagíny. Tato křeč se může objevit i u gynekologického vyšetření. Příčinou vaginismu mohou být psychické problémy, strach z předpokládané bolesti, předchozí operace v okolí malé pánve apod. Samoléčba u této poruchy bohužel není možná a je zapotřebí lékařské vedení (gynekolog, sexuolog a často i psychoterapeut). Naštěstí je úspěšnost léčby v podstatě stoprocentní.

Snad jsme vás neodradili od sexuálních hrátek s partnerem, to by nás mrzelo. Není nutné myslet dopředu, co všechno se může stát, ale je dobré být připraven na vše. Když k sobě budete s partnerem ohleduplní a pozorní, nemusíte se bát a můžete si v klidu užívat všeho dobrého, co vám společný sex přináší. Tak hurá do ložnic (a nejen tam :))!

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..