Těhotenství

Těhotná a krásná

V průběhu těhotenství se pokožka každé ženy mění. Ženské vazivo je od přírody strukturováno tak, aby se mohlo podle potřeby roztáhnout. Intenzivní péče pomáhá udržet její pružnost. Pro toto specifické období se speciálními nároky nabízíme produkty vhodné k péči o pokožku. Během těhotenství pomáhají předcházet vzniku strií a po těhotenství podporují návrat pružnosti pokožky.

V těhotenství často dochází k přepětí tkání, hlavně v oblasti břicha, prsou a boků, to způsobí nehezké strie. Tahem na břišní stěnu a vlivem hormonálních změn může dojít k vysušení pokožky, která může v oblasti břicha silně táhnout a nepříjemně svědit,“ vysvětluje Martina Laketič. Intenzivní péče pomáhá zachovat potřebnou pružnost pokožky. K zachování krásné a pevné kůže vám může pomoci Tělové máslo a Masážní olej na strie řady Mamasanft od HiPPu.

Péče o pleť během těhotenství

Právě v těhotenství potřebuje pokožka intenzivní péči a ochranu. „Kosmetické přípravky HiPP jsou vynikající volbou, neobsahují žádné nežádoucí látky a jsou mimořádně jemné,“ doporučuje Martina Laketič a dodává: „Přípravky řady Mamasanft – Tělové máslo a Masážní olej na strie – obsahují vzácné rostlinné oleje z mandlí a rakytníku. Tělové máslo je speciálně přizpůsobeno potřebám pokožky během těhotenství, obsahuje bambucké máslo, které podporuje tvorbu kolagenu v pokožce. Masážní olej na strie díky jojobovému oleji poskytuje intenzivní péči a ochranu, kterou pokožka v těhotenství potřebuje.“

Přírodní mandlový olej v kosmetice HiPP je získáván z certifikovaných BIO mandlí. Je velmi dobře tolerován i citlivou nebo dětskou pokožkou a dobře se vstřebává. Výtažky z mandlí a rakytníku dodávají pokožce vlhkost a podporují její pružnost tak, aby se během těhotenství mohla napínat bez následků. Pomáhají tak předcházet vzniku strií a po těhotenství podporují návrat pružnosti pokožky optimálním způsobem.

Nepodceňujte masáž ženského těla

V průběhu těhotenství mají masáže a intenzivní péče o pokožku příznivý účinek na její elasticitu. „Aby vaše tělo přečkalo těhotenství bez viditelných následků, doporučujeme provádět od samého začátku pravidelnou masáž a výživu příslušných partií, jako jsou břicho, boky a prsa. Pro jemnou masáž je ideální Masážní olej na strie řady Mamasanft HiPP,“ radí Martina Laketič z HiPPu. Pravidelné masáže prokazatelně podporují prokrvení pokožky i její metabolismus a pomáhají uchovat elasticitu pokožky.

Abyste optimálně předcházela striím, měla byste nejpozději od 3. měsíce těhotenství 2 – 3x denně masírovat zejména nejvíce namáhané části jako je břicho, boky a stehna. Břicho můžete navíc masírovat suchou žínkou nebo měkkým kartáčkem,“ říká manažerka z HiPPu.

Masáž břicha

Naneste Masážní olej na strie HiPP Mama celoplošně na pokožku břicha. Pokud ještě není břicho příliš velké, doporučujeme jemnou štípací masáž, která uvolní tkáň. Uchopte opatrně část pokožky mezi palec a ukazováček a natáhněte ji opatrně směrem nahoru, popřípadě rolujte pokožku lehce mezi prsty. Krátce podržte, uvolněte a namažte. Postupujte kruhovými pohyby a postupně namasírujte celou oblast břicha.

Masáž prsou

V průběhu těhotenství se pokožka prsou musí výrazně napnout. Pro efektivní péči každý den naneste trochu Masážního oleje na strie HiPP Mama a rozetřete ho kruhovými pohyby spirálovitě od vnější strany ke středu prsou. Vynechte oblast bradavek.

Masáž boků

Při každodenní masáži byste neměla zapomínat ani na své boky, hýždě nebo stehna. Studená sprcha podporuje prokrvení pokožky. A po porodu masáže podporují návrat tkáně do původního stavu.

Kdy není masáž vhodná?

Pokud vám hrozí předčasný porod, měla byste se dříve, než začnete s intenzivní masáží, poradit s porodní asistentkou nebo lékařem, protože masáž může také stimulovat nežádoucí kontrakce. Pokud je břicho tvrdé a napjaté nebo pokud vám masáž není příjemná, můžete olej pouze jemně rozetřít. Přitom veďte konečky prstů ze stran nebo zespoda v kruhovitých pohybech.

Kosmetika HiPP je BEZ složek, které jemná pokožka nemá ráda:

Více informací na www.hipp.cz/kosmetika 

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..