Zdraví

Stagnuje ručička na Vaší váze a né a né se posunout o pár čísel níže?

Zkuste 4 typy, které spolu dohromady opravdu fungují, a uvidíte, že při pravidelnosti a dodržování se ručička posune níže.

  1. Snídejte včas

Snídáte, až když dorazíte do práce, popř. cestou do práce nebo dokonce vůbec? Chyba. Snídat by se mělo do 30 minut od probuzení. Snídaně by Vás měla nastartovat a po dlouhé noci byste tělu měli dodat potřebné množství energie. Tím, že budete snídat správně vyváženou stravu, budete zásobeni více energií a nebudete mít potřebu se přes den přejídat a dohánět ztracenou energii a tím i podpoříte spalování tuků.

  1. Jezte min. 5 porcí jídel denně

Pravidelnost ve stravě je základem k nenabírání a shazování přebytečných kil. Když člověk jí max. 3 jídla denně, tělo si zvykne na větší prodlevy mezi jídly a ukládá si přebytečnou energii z jídla do tuků. A toto přece nechceme! Tím, že budete jíst min. 5 jídel denně, samozřejmě menších a vyvážených porcí po 2 až 3 hodinách, naše tělo nebude mít potřebu ukládat energii do zásoby. Tímto způsobem zamezíte i přejídání se v odpoledních a večerních hodinách.

  1. Připravujte si jídlo doma

Domácí příprava jídel na druhý den je základem k tomu aby se dodržovalo předchozí pravidlo jíst min. 5 porcí jídel denně. Tím, že si jídlo budete připravovat doma, docílíte toho, že začnete přemýšlet o skladbě jídel a zároveň si můžete připravit takové jídlo z potravin, které Vám chutnají.

  1. Hýbejte se

Pohyb je důležitý pro to, aby se člověk cítil lépe a i vypadal lépe. Je potřeba ho zařazovat pravidelně alespoň 3 krát týdně. Pokud ale nepatříte přímo ke sportovně založeným jedincům, popř. nemáte čas na sportování, nevadí. Stačí, když např. vystoupíte cestou domů o zastávku dříve a projdete se, nebo místo toho, abyste 5 minut čekali na výtah do třetího patra, zkuste se projít po schodech. Pokuste se pohyb zařadit do svého dne a uvidíte, že se budete cítit parádně a zároveň uděláte i něco pro své zdraví.

A hurá do toho!

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..