Zdraví

Pomoc při žaludečních nevolnostech

Žaludek „na vodě“, pocení, závratě, bledost a zvracení. To jsou stavy, které zažije čas od času snad každý z nás. Žaludeční nevolnosti totiž patří mezi nejčastější potíže, které trápí děti i dospělé. Příčiny mohou být různé, ať už jde cestovní nevolnosti, jež trápí zhruba pětinu lidí nebo těhotenské nevolnosti, kterými trpí kolem 70 % nastávajících maminek. Žaludek potřebuje zklidnit i tehdy, když se nezdravě přejíme nebo vypijeme více alkoholu, než je zdrávo. Přirozeným pomocníkem pro zmírnění žaludečních obtíží jsou bylinky, zejména osvědčený zázvor. Můžete ho užívat také v podobě koncentrovaného extraktu – tabletek Antimetil. Jde o doplněk stravy dostupný v lékárnách. Jeho výhodou je, že nemá tlumicí účinky, takže nezpůsobuje ospalost ani snížení pozornosti.

Doplněk stravy Antimetil obsahuje suchý extrakt z kořene zázvoru, který je desetkrát koncentrovanější, než běžně dostupný prášek. Proč zrovna zázvor? Tato léčivá rostlina je už od pradávna známá svými příznivými vlivy na potíže s trávením. Obsahuje totiž látky zvané gingeroly, pro které je tradičně známo, že stimulují tvorbu slin a žaludečních šťáv a žluče, a tím mohou příznivě působit na činnost trávící soustavy. Každá tableta přípravku Antimetil obsahuje 10 % gingerolů, které jsou aktivní složkou čerstvého zázvoru a udržují klidné trávení. Tento doplněk stravy je vhodný užívat nejen při cestovních či těhotenských nevolnostech, ale při jakýchkoli dalších pocitech na zvracení, při přejedení či narušení obvyklých stravovacích návyků například na dovolené. Tabletky se snadno polykají a mají neutrální chuť.

Může být doporučován v době těhotenství a kojení

Antimetil mohou užívat dospělí, děti od 3 let věku a ženy od začátku těhotenství. Vzhledem k tomu, že jde o doplněk stravy vyrobený na rostlinné bázi, představuje účinné řešení žaludečních problémů pro těhotné a kojící ženy. Právě těhotné ženy často zázvor proti žaludečním nevolnostem vyhledávají velmi často, ale je třeba hlídat si doporučené množství. Některé zdroje uvádějí, že v případě sušeného zázvoru by denní dávka neměla přesáhnout 1 gram. Hlídat si ale doporučené množství nebývá jednoduché, a tak je mnohem bezpečnější dávkování v podobě tabletek Antimetil.

Antimetil je k dostání v lékárnách za doporučenou cenu 119 Kč (30 tablet) a podrobné informace k užívání najdete v příbalovém letáku. Pestrá, vyvážená strava a zdravý životní styl jsou důležité.

Více info na www.antimetil.cz

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..