Večerníček

Pat a Mat míří z kin na Stream.cz rovnou k dětem

V polovině léta se děti mohou těšit na zbrusu nové díly populárního československého animovaného seriálu o nezručných kutilech. Čtveřice nových epizod Pata a Mata bude k vidění od prvního srpnového dne exkluzivně jen na Stream.cz, dalších devět dílů přibyde v září. Celý seriál si rodiče mohou zdarma stáhnout a zhlédnout i v aplikaci do svých telefonů či tabletů.

Nestárnoucí seriál dělá radost dětem už po několik generací. Humor využitý v příbězích není samoúčelný, ale je návodem k optimistickému přístupu k životu. Hlavní hrdinové se sice dostávají do obtížných situací, ale nikdy se nevzdávají, dokud problém nějakým nápaditým způsobem nevyřeší. Pozitivní je také jejich reakce na chyby toho druhého. Nikdy nevidíme náznak výčitek, a to může být pro děti i dospělé inspirující.

Nejen nové epizody Pata a Mata, ale celou řadu dalších oblíbených pohádek ( Krteček, Krátké filmy Lego, Špekáček a Feferonka, Bolek a Lolek, Povídání o Pejskovi a kočičce a mnoho dalších) i ukolébavek nazpívaných předními českými umělci, si rodiče mohou zdarma stáhnout přes  aplikaci do svých telefonů či tabletů. Během kolony v autě, čekání na nádraží nebo při uspávání v cizím prostředí jim budou pohádky a uspávanky skvělým pomocníkem, protože se dají stáhnout pres aplikaci.

 

Více o seriálu Pat a Mat

Dvojice kutilů se poprvé objevila již v roce 1976 v krátkém filmu Kuťáci, který byl zároveň pilotním dílem mnohokrát oceněného animovaného seriálu pro děti, později známého pod názvem A je to! První díly vznikly pod taktovkou režiséra Lubomíra Beneše v pražském Krátkém filmu pro Slovenskou televizi Bratislava, pokračování s názvem Pat a Mat bylo vytvořeno pro Krátký film Praha. Podobu nerozlučné kutilské dvojici dal uznávaný karikaturista Vladimír Jiránek, který se kromě stovek kreslených vtipů proslavil také příběhy o Králících z klobouku. K seriálu neodmyslitelně patří
i ústřední melodie, jež složil Petr Skoumal.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..