Zdraví

Oxymetr nové generace odhalí i spánkové apnoe

Během pandemie nám do domácích lékárniček přibyl oxymetr, malý přístroj, který spolehlivě změří hodnotu okysličení krve i tep. Důvodem nedostatečného okysličení krve ale nemusí být jen covid nebo onemocnění plic, jako je astma nebo zápal plic. Až 10 % dospělých, nejčastěji s nadváhou či obezitou, postihuje obstrukční spánková apnoe. Pulzní oxymetr nové generace SimplyMed M170 odhalí zástavy dechu při spánku, které jsou jejím projevem.

Obstrukční syndrom spánkové apnoe (OSA) je nejčastější porucha dechu ve spánku. Během spánku dochází k opakovanému nekontrolovanému zadržení dechu neboli apnoické pauze. Tato pauza je spojena s poklesem saturace krve kyslíkem. Jednou z nejčastějších vyvolávacích příčin OSA je obezita, častěji se porucha objevuje u mužů. Syndrom spánkové apnoe je udáván frekvencí zástav dechu za hodinu a jejich délkou. Oxymetr SimplyMed M170 s funkcí kontinuálního měření a jeho vyhodnocením pomůže apnoe odhalit. Při zjištění apnoických pauz je nutné vyhledat lékaře a problém řešit.

Pulzní oxymetr nové generace: Novinkou na trhu je pulzní oxymetr SimplyMed M170. Spolehlivě změří jak saturaci krve kyslíkem (SpO2), tak srdeční tep a perfuzní index, tedy tři důležité životní funkce. Kromě toho ale odhalí i zástavy dechu při spánku, které jsou projevem obstrukční spánkové apnoe (OSA). Monitoruje hlavní parametr onemocnění: Pokles hladiny kyslíku v krvi na hodinu spánku (ODI). Oxymetr navíc závažnost hypoxie během spánku i vyhodnotí. Obstrukční spánková apnoe (OSA) postihuje až 10 % dospělých, nejčastěji s nadváhou si obezitou.

SimplyMed M170 je pulzní oxymetr s kapesními rozměry, který tak můžete mít stále při sobě. Naměřené hodnoty jsou zobrazí dvoubarevný OLED displej. Přístroj umožňuje volbu z 6 variant zobrazení hodnot. Přístroj je vhodný nejen pro pacienty s dýchacími obtížemi, astmatiky, nebo osoby s onemocněními srdce, ale i pro zdravé osoby – sportovce nebo ty, kteří se pohybují ve velkých nadmořských výškách, například horolezce. Výrobky SimplyMED jsou registrované jako zdravotnické prostředky. Jejich spolehlivost se řídí legislativou, mají platný certifikát CE. Více na www.simplymed.cz. Cena na drmax.cz 999 Kč.  

Více o SimplyMED na www.simplymed.cz. Výrobky SimplyMED poptávejte v lékárnách a na lékárenských e-shopech, například drmax.cz nebo biotika.net.  

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..