Batole

Nevhodné potravinové návyky

Přirozenou výživou novorozenců a kojenců je mateřské mléko, které je jako jediná výživa doporučováno až do konce 6. měsíce věku. Mateřské mléko pro toto období zabezpečuje optimální vyváženou stravu a navíc chrání dítě před možnými infekcemi a alergiemi. Dítě je kojené tak často, jak chce.

Minimálně do 8. měsíce věku dítěte je vhodné nepodávat neupravené kravské mléko. Největší chybou je dětem do jednoho roku podávat dokonce odtučněné mléko a mléčné výrobky! Mléčný tuk je nevyhnutelný pro zdravý vývoj dítěte. Výrobky Sunar mají i unikátní chuť díky obsahu mléčného tuku.

Jestli se mamince zdá, že jídlo je bez chuti – málo slané, není tomu tak. Chuť dítěte není totožná s naší, přídavek soli navíc jen zatěžuje ledviny a může být krůčkem k pozdější hypertenzi. Jídlo je možné ochutit petrželkou, pažitkou, nebo majoránkou a držet se zásady – nepřidávat žádnou sůl.

U dětí které pocházejí z rodiny, kde se vyskytují různé alergie, bychom se měli vyhnout podávání vaječného bílku do jednoho roku.

Dítě by do roka nemělo jíst žádné konzervy, ani hotové komerčně vyráběné polévky, omáčky a přílohy. Jsou zdrojem neplnohodnotných bílkovin, tuku a velkého množstva soli a taky konzervačních přísad, které dítě zbytečně alergizují a zatěžují jeho ledvinový systém.
To samozřejmě neplatí pro dětskou výživu, která naopak je zdrojem rychlé, kvalitní a dostupné stravy pro kojence.

Žízeň dítěte nikdy nehaste džusy a limonádami! Jsou zdrojem zbytečných sacharidů navíc, koncentrované džusy neukojí žízeň dítěte, naopak můžou vést k dehydrataci a taky jsou zdrojem různých konzervačních přídavků. Nápoje vhodné pro kojence jsou pouze kojenecké nápoje a to si musíme zapamatovat.

Musíme se vždy uvědomit, že trávicí systém malého dítěte není stejný jako u dospělého člověka, proto bychom se měli vyhnout dalším věcem jako jsou: koření, houby atd.V neposlední řadě bychom neměli zapomenout na tvrdé kousky – ořechy, bobuloviny, popcorn – u dětí hrozí riziko vdechnutí. Pro zdravé děti od ukončeného 12. měsíce do 3 má Sunar velkou nabídku v podobě ovocných,zeleninových příkrmů dokonce imasozeleninových Středomořské kuchyně jménem Sunárek.

www.sunar.cz.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..