Akce

Na Štědrý den se opět rozsvítí pardubický zámek, muzeum zůstane zavřené

Osmnáct let trvá tradice pardubické Štědrovečerní muzejní noci. Každý rok 24. prosince se večer otevřelo Východočeské muzeum v Pardubicích svým návštěvníkům a nabídlo jim zdarma výběr ze svých výstav a expozic. Letos podobu svátečního večera, který si oblíbily tisíce lidí, ovlivní protikoronavirová opatření. Pokud nedojde k dalšímu zpřísnění, má muzeum v plánu otevřít zámeckou bránu a velké nádvoří pardubického zámku se slavnostně nasvíceným zámkem a vánočním stromem.

 „Jestliže nebude více omezen pohyb osob a shromažďování, mohou se návštěvníci těšit na slavnostní nasvícení zámku mezi osmou a jedenáctou hodinou večerní. Na nádvoří zůstanou kromě vánočního stromečku také obří historické vánoční pohlednice,“ popsal průběh večera a noci ředitel Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. „Návštěvníky prosíme, aby nezapomněli na platná opatření, dodržovali dostatečné rozestupy a použili roušky nebo respirátory,“  upozornil Libánek.

Východočeské muzeum je od 18. prosince z důvodu vládního nařízení opět uzavřeno, přístupné jsou ale zámecké valy a velké nádvoří se zmíněnými vánočními pohlednicemi, u kterých se návštěvníci mohou vyfotografovat a přání pak rozeslat svým blízkým. V parkánu najdou také volně přístupnou venkovní výstavu Parforsní hony v Pardubicích.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..