Články

LOKA od doubleshotu  – oáza klidu v centru dění

Nejnovější přírůstek do rodiny kaváren doubleshotu se nově otevřel v centru Prahy v administrativní budově Masaryčka. V novém espresso baru LOKA si zákazníci nejen dají špičkovou výběrovou kávu a něco na zub, ale mohou si užít i krásný prostor, který navrhlo studio mar.s architects. Výsledkem této spolupráce je přívětivý a otevřený prostor, který bude sloužit jako ideální místo na pauzu v rušném centru města.

Prostor espresso baru působí příjemným a klidným dojmem, a to především díky použití dřeva, čalounění a rostlin. Kontrast k těmto materiálům tvoří betonová stěna a ocelové prvky se subtilními detaily. Dřevo pak můžete vidět na více místech včetně kazetového obložení stěny, baru nebo na sedacím nábytku. „Snažili jsme se vytvořit příjemné prostředí, ale přitom ponechat prostor maximálně otevřený a vzdušný. Velikost prostoru dále umocňuje propojení espresso baru a hlavního lobby administrativní budovy Masaryčka. To je oddělené pouze posuvnou skleněnou příčkou a vzájemnou návaznost jsme dále akcentovali materiálovým a tvarovým řešením podlahy z litého teraca a dubových prken. Tyto materiály se opakují právě i v lobby,“ vysvětluje Martin Šenberger, architekt z mar.s architects.

Srdcem celého espresso baru je bar s žulovou deskou obložený dřevěnými obklady. Lidé mohou už z ulice vidět baristy za barem připravovat nápoje a pokrmy, což slouží jako velké lákadlo pro kolemjdoucí. Vnitřní i venkovní prostory nabízejí hned několik možností na sezení – zastrčená místa na popíjení kávy a pozorování okolního světa i stoly takzvaně v centru dění pro schůzky přátelské i pracovní.

Zajímavým prvkem jsou netradičně vyřešené prostory toalet. „V prostoru espresso baru upoutá svým zahnutým tvarem také hmota hygienického zázemí. Snahou bylo, aby hmota oblým tvarem měkce navázala na okolní prostor a působila křehce a lehce. Tento dojem ještě posilují skleněné trubice lemující hmotu a levitující nad podlahou,” popisuje Markéta Macháčková, architektka z mar.s architects.

Kavárna LOKA neslouží pouze administrativním budovám v okolí, ale všem, kdo si potrpí na kvalitní kávu a hledají něco k zakousnutí. Je to místo, kde si odpočinete a na chvíli vypnete, ale klidně tu stihnete doplnit energii při přebíhání mezi schůzkami.

Otevřeno je Po – Pá 7.30 – 18.00 a So – Ne 10.00 – 18.00 na adrese Na Florenci 2139, 110 00 Nové Město, Praha, https://www.loka.cafe/

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..