Akce

Kvalifikační studium pedagogiky pro pedagogy volného času a asistenty pedagoga

Skupina KROUŽKY, která je jedním z největších organizátorů zájmových a vzdělávacích kroužků a volnočasových aktivit pro děti přímo v základních a mateřských školách po celé ČR, a která je součástí české investiční skupiny DT-holding a.s. podnikatele Daniela Tomeše, spouští vzdělávací projekt PAIDOS. Primárním cílem projektu je pomoci každému průvodci dítěte stát se lepším. Prostřednictvím kvalitní edukace široké i odborné veřejnosti je cílem zvyšovat dovednosti a znalosti jednotlivých „průvodců“, tedy všech učitelů, rodičů, lektorů, instruktorů, potřebné při organizaci a zajištění „volného času“ dětem. Projekt je celorepublikový a přihlásit se může kdokoliv. První kurzy – kvalifikační studium pro pedagogy volného času, které rozvíjí dovednosti potřebné pro 21. století, budou probíhat v letošním roce ve Středočeském kraji.

„Nechceme vytvářet pouze další kurzy plné teorie. Chceme přinášet moderní trendy, odzkoušené v praxi, učit zážitkovou a zábavnou formou tak, aby si každý účastník našich aktivit mohl sám vše osahat a nebylo to jen o suché teorii u knížky nebo internetu,“ říká výkonný ředitel skupiny KROUŽKY Jakub Reindl, a dodává: „Existuje široká škála kurzů podobného ražení, které směřují na běžné učitele MŠ, ZŠ, SŠ apod. Zapomíná se však na zájmové vzdělávání, které je při vývoji dítěte nesmírně důležité. Zároveň i řada rodičů dnes zapomíná na primární cíle této části vzdělávání a zaměřují se často na výkon či jen „odklonění“ dítěte od telefonu nebo „pohlídání“. Zájmové vzdělávání je důležitým aspektem při vývoji dítěte a my bychom rádi využili našich zkušeností a šířili naši myšlenku dál.“

Co je to PAIDOS?

Paidos je latinsky dítě. Mimo jiné však i zkratka hodnot (vlastností), které by měl mít každý průvodce dítěte životem, tedy učitel ve škole, lektor kroužku, trenér sportu či rodič. Konkrétně:

 • Přijímající (sebe ale i osobnost žáka/dítěte s respektem k individualitě)
 • Autentický
 • Inspirující
 • Dávající
 • krok napřed
 • Smysluplný cíl (má vizi, cíl a schopnost vést)

V první fázi projektu, která se spouští v letošním roce se jedná o akreditované kurzy určené především pro pracovníky ve školství (pedagogy volného času, asistenty pedagoga, vychovatele apod.). Kurzy využijí i lektoři zájmových útvarů či pracovníci DDM. V další fázi projektu je cílem nabídku kurzů rozšiřovat o další a následně se i zaměřovat na edukaci široké veřejnosti, rodičů, formou online poradny, odborných článků či přednášek na témata z této oblasti.

Za projektem stojí Středisko volného času a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Kroužky pro děti Praha. Organizace je zapsaná v rejstříku školských zařízení vedeným MŠMT a dlouhodobě realizuje zájmové vzdělávání pro děti v Praze. Ročně jejími aktivitami projdou tisíce dětí a stovky lektorů.

„Vzdělávacích institucí, které mají akreditované kurzy v podobném rozsahu, je celá řada. Náš projekt však má vyšší cíle než být jen vzdělávací agenturou a cílí i na širokou veřejnost. Zároveň staví na vlastní zkušenosti a praxi a přináší do kurzů zážitkovou formu, se kterou se setkáváme častěji spíše u kurzů pro učitelé formálního vzdělávání, např. projekt Učitel naživo nebo Ředitel naživo,“ doplňuje Jakub Reindl.

Další informace o projektu PAIDOS včetně přihlášky najdete na www.paidos.cz

Paidos | Facebook

Skupina KROUŽKY

 • Již od roku 1999 organizuje zájmové a současně vzdělávací kroužky pro děti přímo ve školách a školkách po celé ČR. Jen v Praze úzce spolupracuje s více než 180 školami a rodičům tím šetří čas, protože lektoři chodí za dětmi přímo do škol(ek). Nabízí nejširší nabídku kroužků v České republice, celkem přes 50 druhů. Za celou dobu působení v nich strávilo svůj volný čas více než 100 000 dětí.
 • Společnost učí děti zábavnou formou, protože ta je při rozvoji dítěte nejefektivnější. Zároveň však cítí velkou zodpovědnost a přistupuje k výuce vysoce profesionálně, a to pod dohledem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Česká školní inspekce jí udělila nadprůměrné hodnocení.
 • V roce 2014 rozšířila společnost svoji působnost v rámci regionálních poboček po celé ČR a Slovensku.
 • Děti při výuce pracují s vlastními metodickými materiály a pomůckami, které jsou díky zkušeným metodikům neustále aktualizovány a vylepšovány. Společnost pořádá pobytové a příměstské tábory, dětské soutěže, sportovní turnaje a projekty pro rodiny s dětmi.
 • Provozuje táborový areál RS Kroužky nad Moníncem v krásné přírodě v těsné blízkosti lyžařského areálu. Zde se konají letní tábory, víkendy, kroužková soustředění, školy v přírodě a lyžařské kurzy.
 • Nejmladším projektem je založení Základní umělecké školy Flow v roce 2021, která byla úspěšně otevřena v OC Spektrum v Čestlicích. Vizí společnosti je tento koncept rozšířit i do dalších OC v ČR. Společnost je tým lektorů, pedagogů, metodiků a zkušených odborníků, jejichž hlavním mottem je “Vše pro dětský úsměv“.

KROUŽKY v číslech

 • 6 500+ dětí každoročně navštěvuje aktivity.
 • 300+ základních a mateřských škol, se kterými spolupracují.
 • 400+ kvalifikovaných lektorů v rozmezí 18 – 60 let, kteří vedou kroužky.
 • 160 000+ individuálních přístupů za rok na webové stránky.
 • 6000+ aktivních e-mailových adres v newsletterové databázi.
 • 10+ veřejných eventů během školního roku s účastí až 500 dětí a jejich rodičů a přátel.
 • 1 500+ dětí, které se účastní pobytových a příměstských táborů.
 • 5 000+ aktivních sledujících na sociálních sítích.
0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..