Večerníček

Kolíbka je pohádkový podcast od současných českých autorů

Rodiče čtou svým dětem. Často a rádi. Občas jsou ale unavení, a pak na internetu hledají krásné české audio pohádky. Ne vždy jsou ale ve svém hledání úspěšní. Právě proto vznikla Kolíbka, podcast plný příběhů pro děti. A právě teď vychází v rámci Kolíbky zbrusu nová série deseti pohádek.

Druhá série Kolíbky tak přichází do všech oblíbených podcastových aplikací před Vánoci, kdy je na společné poslouchání příběhů ten nejlepší čas.

Za Kolíbkou stojí tříčlenný autorský tým. Tereza Štětinová část příběhů napsala, Roman Štětina se ujal režie a zvuku a vypravěčkou příběhů se stala Vendula Příhodová. Tvůrci už za sebou mají první sérii osmi pohádek, které si bez jakékoliv reklamy od jara pustilo více než šedesát tisíc malých i velkých posluchačů.

„První série ukázala, že se naš výběr pohádek a jejich zpracování posluchačům líbí. Bylo nám tedy ctí a radostí vybrat další příběhy a dát jim atmosféru, jakou si zaslouží. Jejich poslech by měl být pohlazením pro duši… i uši,“ říká k nové sérii Roman Štětina.

„Příběhy si vyprávíme odnepaměti, jsou nejspíš tak staré jako lidská řeč sama. Jde o jakési kolektivní sny, které nám mohou být ukazatelem, průvodcem i pomocníkem na naší životní cestě. Mám radost, že Kolíbka dětem zpřístupňuje kvalitní příběhy od současných českých autorek a autorů,“ vysvětluje režisér.

Pohádky jsou přístupné zdarma a bez reklam, aby poslech nic nerušilo. „Pokud se do některého příběhu posluchači zamilují, nejlepší cestou, jak to dát najevo, je koupě knížky. Kolíbka také podporuje nadační fond Vrba. Ten pomáhá rodinám, kterým smrt vzala životního partnera a dětem mámu nebo tátu“ dodává za tvůrce Tereza Štětinová.

Kolíbku najdete na www.kolibka.fm nebo ve své oblíbené podcastové aplikaci, pokud do vyhledávání zadáte „Kolíbka“. Tip: Přihlaste se k odběru, ať vám neuniknou nové pohádky.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..