Zdraví

Když se důvod svědění skrývá pod vlasy, použijte šampon Mediderm

Nepříjemné svědění pokožky hlavy může být jen negativní reakcí na kosmetický přípravek na vlasy. Neustávající svědění signalizuje závažnější problém, možná kožní onemocnění. Pomoc pokožce hlavy je o to složitější, že se skrývá pod vlasy. Šampon Mediderm je zdravotnický prostředek z lékárny. Jemně myje vlasy i pokožku hlavy, nedráždí, naopak podráždění a zarudnutí omezuje. Více na Mediderm.help.

Pokud je důvodem svědění pokožky na hlavě alergická reakce na nevhodný kosmetický přípravek, většinou stačí, když výrobek jednoduše příště nepoužijete. Pod našimi vlasy se však mohou skrývat i kožní nemoci. Neustávajícím svěděním se projevuje extrémně suchá, citlivá pokožka hlavy, ale také dermatitida či dokonce lupénka neboli psoriáza. Tu úporné svědění doprovází až v polovině případů. Jestliže je nám přirozenou reakcí na svědění poškrábání, pak v případě lupénky platí jasný zákaz! Drbat se je zapovězeno, abyste si ještě víc neublížili. Používejte přípravky, které svědění omezují a pokožku zklidňují.

Pokožka hlavy trpící lupénkou, ekzémem či atopickou dermatitidou vyžaduje výhradně mytí jemnými, nedráždivými přípravky. Doporučovány jsou přípravky s obsahem uhelného dehtu, který zklidňuje podráždění a omezuje tvorbu šupinek. Dehet ovšem dost zapáchá, navíc zanechává skvrny na oděvu. Ale funguje. Výrobek německé společnosti Spreewälder Arzneimittel GmbH, šampon Mediderm, obsahuje dehet s názvem Ichtamol bílý. Ten nebarví a ani nemá typický dehtový zápach. Díky obsahu této látky pomáhá šampon omezovat podráždění, zarudnutí i svědění, zmírňuje loupání pokožky a vznik šupinek či skvrn na pokožce. Podporuje regeneraci pokožky a zvlhčuje ji.

Šampon Mediderm® pro nemocnou pokožku hlavy

Mediderm® šampon je zdravotnický prostředek, který udržuje zdravou pokožku hlavy při lupénce nebo dermatitidě a dalších kožních onemocněních. Je kompozicí jemných mycích složek, které nezpůsobují podráždění ani vysušení kůže hlavy. Bílý ichtamol, obsažený v šamponu, předchází vzniku kožních šupin a podporuje odstraňování stávajících. Zmírňuje zarudnutí, svědění a pálení pokožky hlavy.Usnadňuje rozčesávání a styling vlasů. Doporučená cena 299 Kč/balení 200 g. Více na Mediderm.help, kde můžete požádat také o vzorky zdarma.  

Řada Medidermje v prodeji výhradně v lékárnách a na lékárenských e-shopech, např. Benu.cz, Drmax.cz, Biotika.net. Sledujte nás na Instagramu a Facebooku.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..