Akce

Jaro na Lipně

  • Ideální destinace pro květnové prodloužené víkendy
  • Království lesa v provozu
  • Nová rodinná terénní cyklotrasa Floutrejl
  • 21 km dlouhá Jezerní cyklo a inline stezka
  • S Lipno.card výhodnější vstupné

Květen a červen je ideálním časem pro letošní první výlet na Lipno. Stezka korunami stromů Lipno je otevřena po celý rok, od 29. dubna je navíc pro návštěvníky připraven rodinný park Království lesa. Rodiny s dětmi se mohou projet po Jezerní cyklo a inline stezce, která vede přímo po břehu Lipna. S Lipno.card lze na jaře navíc získat výhodnější vstupné jak na Stezku korunami stromů, tak v půjčovně sportovního vybavení nebo Království lesa. „Jaro je na Lipně plné života. Ze Stezky korunami stromů mohou návštěvníci pozorovat probouzející se les z nezvyklého úhlu pohledu nebo i vzdálené alpské vrcholky. Stezka je otevřena každý den od 10 do 18 hodin,“ láká k výletu Filip Pekárek, ředitel Stezky korunami stromů. Mezi hlavní lákadla letošní sezóny bude patřit i tzv. Floutrejl, neboli rodinná terénní cyklotrasa.

Jaro je na Lipně doslova úchvatné. Příroda je v plném rozpuku a zároveň už všechny letní aktivity lákají bez omezení. Stezka korunami stromů Lipno je nezapomenutelný zážitek jak pro velké, tak malé. Děti si užívají jednotlivá adrenalinová zastavení nebo jízdu na tobogánu, dospělí pak zkoumají les z netradičního úhlu pohledu. „Do korun stromů se dostane opravdu každý,“ říká Filip Pekárek a vysvětluje, že Stezka korunami stromů je po celé své délce bezbariérová.

Nový zážitkový rodinný park Království lesa je určen pro rodiče a děti. Především těm nejmenším má příjemným způsobem přiblížit to, co se odehrává v mechu a mlází, v lesních houštinách nebo mezi mladými stromky či v mraveništi. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky. Děti tak mohou odhalit tajemství skryté v útrobách lesa. Zároveň se při hraní mohou učit rozeznávat stromy nebo zjistit, jaké vlastnosti má dřevo. „Nové lipenské Království lesa je opravdu velkolepé a lze v něm strávit klidně celý den,“ dodává Pekárek.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..