Články

Jarní mytí oken. Musí to být?

Na podzim zaprášená okna ještě sneseme. Párkrát je spláchne podzimní deštík, pak už začínají zimní plískanice. Upřímně řečeno, člověk se z toho okna ani moc koukat nechce. Ale co na jaře? Slunko pomalu svými paprsky proniká i dovnitř vašeho bytu. Vy toužíte podívat se na přicházející jaro v celé jeho kráse, blížíte se k oknu a …vidíte tu spoušť. Přes zapatlané sklo vidíte z tulipánů akorát barevné fleky a z narcisek nesourodou žlutou skvrnu. Dobře …trochu přeháníme, ale jednou za rok si i vaše okna péči jistě zaslouží.

uklid

Černý Petr  

Je to tady. Rozhodnuto. Jdete do toho. Kudy vede cesta nejmenšího odporu? Nikdo netvrdí, že mytí oken je přímo odporné, ale najdou se rodiny, kde se měsíc předem losuje a vítězové – rozuměj ti, co okna mýt nemusí, slaví až do rána.

Pokud zůstal Černý Petr na vás, chce to kromě notné dávky odhodlání i vhodný čisticí prostředek, například Fixinelu perfekt na okna. Kromě toho, že proměna na okenních sklech je hned patrná, po jejím použití už není třeba nic leštit. Fixinela se vám bude hodit také v případě, že by vás chytil záchvat a v rámci jarního úklidu byste se rozhodli cídit i kliky, vitríny, očistit televizi a jiná elektrická zařízení u vás v bytě.

Myslete na sebe

Svou pokožku chrańte zvlášť v případě, že jste na nějaké chemické složky citliví nebo dokonce alergičtí. Pokud použijete u mytí oken ochranné rukavice, bude to jedině bod pro vás. Pokud se v rukavicích necítíte, dejte přednost  používání produktů, ve kterých je chlór nahrazen méně agresivní kyselinou citrónovou.

Zbývá rozhodnout, jestli se pustit do umývání oken s obligátním bavlněným hadrem nebo využít jednorázové papírové utěrky. S nimi je čištění skla pohodlnější, protože za sebou nezanechávají stopy, ale zase za ně zaplatíte. Nevýhodou bavlněného hadříku jsou “cucky”, které za sebou může zanechat, ale jeho používání je ekologičtější a zároveň i ekonomičtější. Hadr, například vyřazené tričko, nic nestojí oproti nákupu nových a nových utěrek.

Znovu průhledná okna

Tak už se vám to povedlo? Výborně! Na závěr vyvětrejte poslední zbytky odéru z čisticích prostředků a namažte si ruce mastnějším krémem. Nyní zbývá už jen se kochat výhledem z okna. Ale pozor! Nedotýkat!

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..