Články

Jak vybrat batoh pro malého raubíře

Máte doma malého neposedu, který se teprve chystá do první třídy, či už nějaký ten pátek první stupeň základní školy navštěvuje? V tom případě vás možná v nejbližší době čeká výběr školní aktovky. Kromě zdravotní parametrů, budete určitě potřebovat batoh, který vydrží hrubší zacházení.

Šarvátky o přestávkách, válení batohu po špinavé či mokré zemi a další neduhy nejsou ničím neobvyklým. Děti prostě řeší něco jiného než to, že by se ke svému drahému batohu měli chovat mírumilovně. Proto je dobré na začátku vybrat batoh, který vydrží i to nejhrubší zacházení. Design tedy na chvíli hoďte za hlavu a zaměřte se na základní praktické funkce.

Ochrana proti vodě

Zejména v sychravých měsících oceníte, pokud bude batoh disponovat prvky, které zabrání jeho promoknutí a tedy postupnému opotřebení a zničení. Pokud víte, že vaše dítě tašku halabala hází, kam se mu zlíbí, porozhlédněte se po batohu, který má kolečka nebo alespoň drobné podstavce, které zabrání přímému styku s vodou.

Další variantou může být pevné dno z nepromokavého, nejlépe lehce otíratelného materiálu, skrze který se případná voda nedostane dovnitř.

Pořádně odolný materiál

Do batohu, zejména pro neposedné kluky, se určitě vyplatí investovat. Můžete si být jistí, že levný batoh z tržnice se při první klučičí rvačce či dynamičtější hře určitě roztrhne. Proto při výběru dbejte i na to, zda jsou švy na batohu pořádné a zkontrolujte, zda z něj nikde netrčí nitě. A rovněž, zda jsou spoje víckrát prošité.

Členitost pro nepořádníky

Tuto vlastnost batohu ocení jak kluci, tak holky. U malých dětí je potřeba rozvíjet smysl pro pořádek a zároveň je vhodné, když jim usnadníte orientaci ve změti sešitů, desek a dalších školních potřeb.

Při řazení věci pak pamatujte, že těžké věci patří co nejblíže k zádům, nejlehčí do předních kapes. Rovněž by měl mít batoh přihrádky či postranní kapsy. Například na lahev s pitím, deštník a tak podobě. Jedině tak se pořádně rozloží váha celého batohu a dítě si nebude tolik zatěžovat záda.

Co by podle vás měl mít pořádný batoh, který vydrží dítěti minimálně celý první stupeň?

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..