Hodnocení výrobků

Jak vybírat hračky pro nejmenší?

Rozzářené dětské oči a nadšené výkřiky při rozbalování dárků je jistě tou nejsladší odměnou za nekonečné hodiny vybírání, porovnávání a rozhodování, kterými každý rodič chtě nechtě prochází. Orientovat se na stále rostoucím trhu hraček a vědět s jistotou, odkud přesně ta či ona konkrétní hračka pochází, jak byla vyrobena a na co bychom si měli dát pozor, je nad lidské síly. Naše představa o ideální hračce je ale v podstatě velmi prostá: chceme pro své drobečky jednoduše to nejlepší. Což v praxi znamená především záruku bezpečí a jistou dávku kreativity, která bude osobnost dítěte v jeho nejcitlivějším období rozvíjet.

Otázka bezpečnosti hraček je přitom obzvláště ožehavá. Jak dokládají případy hraček stahovaných z trhu v poslední době, nemůžeme se dnes spoléhat ani na renomované výrobce. Jediným pomocníkem jsou certifikáty založené na testování, jako je žlutočerný certifikát „Bezpečné hračky“, který uděluje Institut pro testování a certifikaci (ITC) ve Zlíně. Dostane-li se vašim dětem do rukou hračka s tímto označením, můžete si v klidu oddechnout – jde o naprosto bezpečný a zdravotně nezávadný výrobek. ITC provádí kontroly certifikovaných výrobců zpravidla dvakrát ročně buď v maloobchodní síti, nebo odeberou vzorek přímo ze skladu výrobce.

Jedním z nositelů označení „Bezpečné hračky“ je i Malý Génius – český výrobce dětských pěnových koberců, puzzle a stavebnic. Pěnové hračky se vyznačují mimořádně snadnou údržbou a dobrou snášenlivostí u dětí, dokonce i u alergiků. Měkké koberce jsou ideální podložkou pro nejmenší, puzzle a další didaktické hračky si oblíbí zvídavá batolata, pěnové stavebnice potěší i odrostlejší děti. Během hry se rozvíjí dětská představivost, paměť a pozornost, stejně jako tvůrčí schopnosti, prostorové vnímání a drobná motorika rukou. hračky jsou vybaveny podrobnou metodickou instruktáží, díky níž maximálně využijete potenciál každé z nich. Děti si tak můžou užívat bezbřehé nadšení ze hry a rodiče zase radost z jejich dalších pokroků.

http://www.maly-genius.cz

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..