Hračky

Fidget spinnerů jsme prodali už přes půl milionu, hlásí Sparkys a Bambule

Fidget spinner, hit letošního roku, ovládl celý svět a jeho tuzemský prodej vysoce přesahuje jeden milion kusů. „Jen v našich prodejnách se zatím prodala nadpoloviční většina a prodeje dále stoupají. Nejčastěji se jedná o klasické spinnery, ačkoliv na trhu existuje nepřeberné množství druhů,“ říká Jana Krčková, marketingová ředitelka Wormelen Group, která provozuje maloobchodní síť hraček Sparkys, Bambule a HM Studio. Zájem je například i o modely, které ve tmě svítí nebo mají zabudované malé reproduktory.

Pro hračku, která účinně bojuje se stresem a zklidňuje i jedince s ADHD, si chodí do prodejen převážně děti starší osmi let i když se nedá říct, že by se jednalo vysloveně o pravidlo. „Fidget spinnner je hitem napříč generacemi,“ komentuje Jana Krčková. Záleží však na důvodu koupě. Zatímco děti ho považují za točivou hračku, mladí lidé se často předhánějí v předvádění nejrůznějších triků a nutno dodat, že ty složitější vyžadují skutečné soustředění a zručnost.

Na takové kousky je nutné si pořídit opravdu dobrý model. „Spinnery se samozřejmě liší kvalitou ložiska a materiálem, z něhož jsou vyrobené a který má vliv i na jejich točivost. Nejčastěji jsou k sehnání v plastovém, kovovém nebo silikonovém provedení,“ upozorňuje Jana Krčková a dodává, že v sítích prodejen Sparkys a Bambule je v současné době možné zakoupit celkem sedm druhů této hračky.

Nejčastěji se podle ní prodává klasický plastový model s jedním ložiskem a třemi cípy v několika základních barvách. Na výběr jsou však i daleko nápaditější až vyloženě okázalé spinnery s nejrůznějšími potisky a motivy animovaných a komiksových hrdinů. „Zákazníci si však žádají i modely, které třeba svítí ve tmě, obsahují LED diody nebo v sobě mají zabudované malé reproduktory,“ doplňuje Jana Krčková, marketingová ředitelka Wormelen Group.

Fidget spinner je druh relaxační hračky v jejímž středu je ocelové či keramické ložisko, díky kterému se otáčí i zbytek. Původně byl prodávaný jako hračka, která pomáhá lidem s hyperaktivitou, ADHD, autismem či úzkostí. Doposud však nevznikla žádná studie, která by dokázala, jaké účinky fidget spinner opravdu má. Ačkoliv tato hračka byla vynalezena již v 90. letech 20. století, začala být velmi populární až na jaře 2017, zejména na americkém trhu. Od té doby se hračka velmi rychle rozšířila do dalších zemí po celém světě.

2 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..