Články

Feel Eco: Jak velká balení produktů šetří přírodu?

Feel Eco, značka přírodní drogerie a kosmetiky, přichází s první inovací ve snižování obsahu plastů v obalech svých výrobků. Velká balení přírodních produktů aktuálně Feel Eco nabízí v 5litrových kanystrech a 15 l kanystry nahradila 10 l Bag in Boxy. Tento krok ušetří na stejné množství produktů 75 % plastu, 35 % hmotnosti obalů a oproti původnímu balení o 53 % sníží i uhlíkovou stopu. „Při výběru řešení pro velká balení přírodních produktů Feel Eco vycházíme z možností, které jsou na našem trhu aktuálně ty nejlepší, a snažíme se vybrat tu nejvhodnější s ohledem na naši filozofii, která je v souladu s přírodou a zdravím,“ říká Ivan Baťka, zakladatel Feel Eco.

Ačkoli jsme pro užívání v domácnosti zvyklí na standardní balení, ve velkých baleních se skrývá potenciál jak ve výhodnější ceně, tak v šetrnosti k životnímu prostředí. Další výhodou je to, že nemusíte myslet na docházející prostředky a snadno si v případě potřeby můžete vše doplnit svépomocí.

Velká balení produktů a opakované doplňování obalů je jednou z cest, jak se pokusit snížit množství plastového odpadu. U balení produktů Feel Eco v 5 l kanystrech je úspora počítána ve srovnání s naším běžným malým balením produktů, a to srovnáním průměrné váhy srovnávaných obalů. U každého produktu tato úspora vychází rozdílně, v závislosti na váze a velikosti obalu ve srovnání s 5 l kanystrem.

Hlavní je recyklovatelnost

Všechna velká balení Feel Eco jsou vždy plně recyklovatelná. Bag-in-Box obsahuje papír i plast, ale oba materiály jsou samostatné části obalu. U kanystrů je použitý jednodruhový plast, což je zásadní při procesu recyklace a jeho následném zpracování. Kritérium jednodruhovosti plastového materiálu je pro Feel Eco důležité i proto, že je na našem trhu, podle Ekokomu, aktuálně recyklováno pouze přibližně 25 % plastového odpadu a zbylých 75 % je spáleno jako tuhý odpad.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..