Móda a kosmetika

Eko-logické cestování: Jak pečovat o vlasy i přírodu

Cestování přináší spoustu skvělých zážitků a dobrodružství. Velký adrenalin ovšem může být už samotné balení. Zná to snad každý, kufry praskají ve švech a vy se snažíte zabalit ještě několik posledních nezbytností. Obvykle víc místa, než byste si přáli, zabírá kosmetika, proto se oblíbeným praktickým řešením stávají nejrůznější cestovní balení přípravků pro každodenní péči o pokožku či vlasy, jež šetří místo a snižují hmotnost zavazadla. Ne vždycky však splňují nároky na kvalitu, a především při výletech do přírody také ekologické požadavky.

Při balení na cesty je nutné myslet nejen na prostor v zavazadle, ale i na to, jaké produkty používáte. Běžné kosmetické přípravky často obsahují chemické látky, které mohou škodit životnímu prostředí, zvláště když vyrazíte do přírody. Při mytí vlasů nebo těla se tyto látky dostávají do vodních toků a půdy, což může negativně ovlivnit místní ekosystémy.

Na vlně biologicky odbouratelné péče

„Řada lidí v zájmu snížení objemu zavazadel sáhne po produktu, který je sice skvělý svou velikostí takřka do kapsy, ovšem není už tak ideální pro potřeby vlasů či pokožky,“ upozorňuje Lenka Kašpaříková, tricholožka a majitelka vlasové kliniky Clinical Hair&Health, ve které se již patnáct let specializují na zdraví vlasů i vlasové pokožky, s tím, že vlasy i pokožka jsou v létě již tak namáhány vlivy vnějšího okolí, takže se na nich nevhodná péče okamžitě podepíše. V těchto případech je proto vhodné spíš přelít běžně používané přípravky do cestovních lahviček, nebo sáhnout po univerzální péči na tělo i vlasy s ekologickým složením. „Skvělým společníkem kamkoliv na cesty tak může být například naše novinka ECO-FRIENDLY BIOLOGICKY ODBOURATELNÝ SPRCHOVÝ ŠAMPON s jemným složením vhodným pro časté mytí vlasů i celého těla. Obsahuje biologicky odbouratelné povrchově aktivní látky, které jemně čistí vlasy i pokožku a v přírodě se během 28 dnů zcela rozloží. Díky zvláčňujícímu a hydratačnímu účinku je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku hlavy i těla,“ přibližuje Lenka Kašpaříková.

Letní tipy od tricholožky

Kvalitní mycí přípravky jsou základ, ovšem je nutné myslet i na další faktory. V letních měsících je důležitá také ochrana před slunečními paprsky, solí či chlorem, jimž jsou vlasy často vystaveny. Lenka Kašpaříková proto radí:

  • Nezapomínejte navhodně zvolenou pokrývku hlavy, nejlépe prodyšný klobouk, který zajistí stín a ochranu před přímým slunečním zářením, a současně dovoluje pokožce volně dýchat, čímž předchází nadměrnému pocení. Pozor na těsné čepice, u kterých tomu může být přesně naopak.
  • Po koupání v moři i bazénu vlasy vždy opláchněte sladkou vodou a v domácím prostředí je každý den umyjte vhodným přípravkem.
  • Nepodceňujte následnou péči, která uhladí vlasovou strukturu, udrží v nich hydrataci a nepropustí dál škodlivé látky, jako je například chlór nebo sůl.
0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..