Akce

Den otevřených dveří ve škole, do které se děti těší

Chcete zažít den v montessori škole? Vyzkoušet si výuku v angličtině, objevit v sobě dětskou touhu po vzdělání, po nových věcech? Ať už se s potomkem právě chystáte na zápis, přestěhovali jste se nebo se současnou školou s klasickou výukou nejste spokojeni, využijte den otevřených dveří v mezinárodní Montessori škole (International Montessori School of Prague) v Praze 4 v blízkosti metra Roztyly. V úterý 16. února v době od 9:30 do 17 hodin máte možnost vyzkoušet si, jak může tento moderní dvojjazyčný systém výuky, pomoci i vašemu dítěti nastartovat úspěšnou životní cestu a celoživotní touhu po vzdělávání. K dispozici ke konzultaci budou učitelé, vedení školy i rodiče stávajících studentů. Vítáni jsou rodiče samotní, stejně jako v doprovodu dětí.

Mezinárodní škola, školka a jesle International Montessori School of Prague (založeno 2002) poskytuje dětem od 18 měsíců do 12 let jedinečné vzdělání podle Marie Montessori vedené plně v anglickém jazyce a rovnocenně v českém jazyce (české kurikulum). Nabízí jedinečný a individuální přístup ke vzdělávání každého z žáků. „Naším hlavním posláním je všestranně rozvíjet jedinečné vlohy každého dítěte. A je to právě tento přístup, který podporuje vnitřní motivaci a aktivitu studentů a vytváří již v raném věku jejich celoživotní touhu po vzdělávání.“, říká Pherooz Karani, akademická ředitelka International Montessori School of Prague. „Děti, které prošly naším předškolním programem, vynikají na naší základní škole; absolventi jsou přijímáni na nejlepší soukromé školy a gymnázia, kde dosahují vynikajících výsledků.“ Díky návaznému studijnímu programu se děti naučí vzít zodpovědnost za své vzdělávání do vlastních rukou a vypěstují si celoživotní lásku k učení. Návyky a schopnosti, které si osvojí během studia na naší škole, zhodnotí při dalším studiu. Jako jedna z mála nabízí plnou akreditaci Americké Montessori společnosti (American Montessori Society; AMS).

Open_house

Hlavní rozdíl oproti standartní české výuce drilem spočívá v tom, že montessori  systém dokáže vidět každé dítě jako jednotlivce a dát mu pozornost, jakou potřebuje. Vede ho individuálním způsobem, aby překročilo svoje limity tam, kde mu to svědčí, a zvládlo přitom i roviny, kde třeba trochu tápe. „Rozdíl je ve vnitřní motivaci. My ji nebudujeme, předpokládáme, že dítě nové věci zajímají. A tuhle touhu se v něm snažíme pokud možno nezadupat, nepotlačit, ale naopak rozvinout.“, doplňuje Karani. Děti se naučí strašně moc, když samy chtějí.

Během dne otevřených dveří se budou návštěvám i jejich dětem individuálně věnovat učitelé i vedení školy. Návštěvám bude umožněno prohlédnout si prostředí školy, vybavení a poznat interaktivní Montessori výukové materiály nejvyšší kvality. Nebude chybět ani možnost nahlédnout do jednotlivých tříd v „akci“. Samozřejmostí je i příležitost zkonzultovat případné otázky či načerpat zkušenosti od stávajících rodičů, kteří se o ně rádi podělí.

www.montessori.cz

0 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..