Školák

Bolestí zad trpí více dětí než dospělých

Obtíže pohybového aparátu jsou u dětí na třetím místě v příčinách dlouhodobého sledování lékařem (po alergických onemocněních a smyslových vadách). Podle výsledků několikaleté studie Státního zdravotnického ústavu (SZÚ 98 – 01) si na bolesti v zádech stěžovalo 50 % dotázaných ve věku 13 – 15 let, vadné držení těla bylo diagnostikováno 38 % dětem ve věku 7 – 15 let. Kvalitní a hlavně zdravá židle je zdraví prospěšná i u menších dětí. Mnohem důležitější je však u teenagerů a studentů, kteří u počítače a za stolem tráví mnohdy více hodin než dospělí. Je stejně podstatná možná dokonce i důležitější než zdravotní matrace, která se pomalu stává samozřejmostí našich domácností.“, upozorňuje Adam Zaydlar z Centra zdravého sezení. O výběr správné židle pro sebe nebo své děti se však staráme mnohem méně, než je tomu v případě matrací.

Zatímco sportu a aktivnímu pohybu věnují děti v průměru 4 hodiny týdně, sledováním televize, videa a počítačovými hrami stráví v průměru až 14 hodin týdně.

Zdravá houpačka do dětského pokoje

Řešením bolavých zad, dysbalancí i přirozené dětské „neposednosti“ je aktivní sezení, které umožňuje, respektive podněcuje, zdravotní židle SpinaliS s pohyblivým sedákem na pružině. S každým pohybem dítěte se sedák naklání dopředu nebo do stran a donutí tělo balancovat a vracet se do přirozené optimální polohy. Pro děti již od 120 cm výšky je určena zdravotní židle SpinaliS Basic se spodní obručí na podporu nohou. Až školáček povyroste, obruč se odstraní a může židli užívat třeba i v dospělosti, a to až do váhy 110 kg a výšky 175 cm J! Zdravotní židle SpinaliS je jedinečná v tom, že čím více času na ní strávíte, tím více posilujete, jste méně unavení a bolaví. Navíc nejenže bolestem zad předchází, ale také je i léčí! Zdravotní židle pro školáky můžete vybírat v 8 základních barvách nebo objednat materiál i s personalizovanou výšivkou přímo na zakázku. Židli Spinalis Basic pořídíte od 14.868 Kč bez DPH.

Balanční zdravotní židle SpinaliS si můžete i s dětmi přijít vyzkoušet do Centra zdravého sezení nebo si ji dokonce zdarma půjčit na vyzkoušení domů. Více o zdravotních židlích SpinaliS® na www.zdravotni-zidle.cz.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..