Praktické rady

5 kritérií, která jsou při výběru školního batohu nejdůležitější

Zvlášť rodičům novopečených školáků může nabídka aktovek a batohů připadat jakákoli, jen ne přehledná. Co je potřeba brát při nákupu školního batohu pro vaše dítě v úvahu a na čem naopak tolik nezáleží? Mějte na paměti pět základních kritérií a výběr bude o mnoho jednodušší.

  1. Aktovka, nebo batůžek?

Pro školáky první a druhé třídy volte raději aktovku než batoh. Je přehlednější a všechny pomůcky v ní mají své místo. Starším žáčkům a studentům už můžete klidně pořídit školní batoh, který je uzpůsobený pro nošení školních potřeb. Obloukem se vyhněte sportovním batohům. Jak již název napovídá, jejich konstrukce, materiál a tip ušití je určen na jiné aktivity.

  1. Konstrukce a tvar

Ať se rozhodnete pro aktovku nebo batoh, nepodceňte kvalitní ušití a stabilní konstrukci. Každodenní nošení batohu má totiž vliv na vývoj dětské páteře. Nutností jsou pevná, anatomicky tvarovaná záda a dostatečně široké popruhy. „Batoh by měl být co možná nejlehčí. Maximální hmotnost u aktovek pro první stupeň je 1200 gramů a pro druhý stupeň 1400 gramů,“ vysvětluje Gabriela Dlouhá, vedoucí dětského oddělení MALL.CZ.

  1. Design

Nechte školáka, ať si s vaší pomocí vybere motiv aktovky sám, bude se pak do školy mnohem více těšit. Zkuste ale jemně navádět k nadčasovému designu, aby jej taška neomrzela, až už jeho oblíbené filmové postavičky nebudou trendy. Pro rodiče je pak podstatný omyvatelný povrch nebo možnost vyprání.

  1. Bezpečnost

Pozor dejte na ostré hrany uvnitř i zvenku batohu. Rukou opatrně přejeďte po povrchu, zda nikde nic nevyčnívá a vaše ratolest se nemůže zranit. Nejen při snížené viditelnosti, když prší nebo se šeří, jsou důležitou součástí výbavy odrazky nebo reflexní nášivky.

  1. Vychytávky

I v oblasti batohů se na trhu neustále objevují nové vychytávky a inovace. Mezi ně patří například speciální kapsa na notebook nebo tablet, batohy na kolečkách, která ulehčí dětským zádům, bederní a hrudní pásy, LED světelné aplikace na klopě batohu nebo výškově nastavitelná záda. „Celý proces nákupu školních potřeb si usnadníte, vsadíte-li na set školního batohu ladícího s penálem, sáčkem na přezůvky a dalšími pomůckami,“ dodává Gabriela Dlouhá z MALL.CZ.

 

Tipy z MALL.CZ

Pro dívky na prvním stupni základní školy se hodí 5dílný školní set s motivem srnky. Sada obsahuje anatomický batoh, který napomáhá správnému vývoji páteře a díky ergonomickému tvarování krásně sedí na zádech, je velmi odolný a lehký (1200 g). Dále pak vybavený penál, pouzdro, peněženku a sáček na přezůvky.

Cena na MALL.cz: 3490 Kč

Batoh_Srnka

 

Anatomický batoh s rybičkami ERGO KIDS spojuje výhody aktovky i batohu. Záda jsou ergonomicky tvarovaná a popruhy široké. Na svoji nízkou váhu je úctyhodně prostorný (19 l) a má dostatek oddělených kapes.

Cena na MALL.cz: 1 159 Kč

Batoh_Fish

Anatomický batoh OXY ONE se hodí zejména pro starší školáky. Má kapsu na notebook, výstup na sluchátka a cool design. Kvalitní konstrukce a posuvný zádový systém zaručí, že batoh s rostoucím školákem vydrží i několik let.

Cena na MALL.cz: 1 149 Kč

Batoh_Oxy

1 Shares

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..