Miminko

Probiotika na míru našim dětem

Zdraví je nezbytné stále opečovávat a dvojnásob to platí u našich nejmenších. Každá maminka totiž ví, že jedno nachlazené dítko lehce nakazí to druhé, a nakonec na nějaký čas padne celá rodina. Pevné zdraví je úzce spjato se stavem naší mikrobioty neboli s živými a prospěšnými bakteriemi, které hned po narození začnou osidlovat trávicí soustavu. Jejich množství a rozmanitost tvoří pevný základ pro celkový zdravotní stav, a právě dlouhodobé užívání probiotik hraje významnou pozitivní roli při optimálním nastavení střevního mikrobiomu.

Střevní mikrobiota, množství a diverzita prospěšných bakterií, se stabilizuje kolem 3. roku života. V této době dítě začíná navštěvovat dětské koutky, školky a jiná zařízení, proto je důležité, aby sem přicházelo už odolné a úspěšně tak pokračovalo v rozvoji tzv. adaptivního neboli získaného imunitního systému.  Zejména rodiče, kteří mají více malých dětí, ví, jak snadné je přinést si z podobných zařízení domů bacily a rozšířit je po celé rodině.  Místo trávení volných chvil venku na čerstvém vzduchu, jste nuceni být všichni doma.

Střevní mikrobiota může být narušená užíváním antibiotik, akutními trávicími obtížemi i změnami v jídelníčku nebo odstavením od mateřského mléka. Doplňování probiotik, která udržují přirozenou rovnováhu střevního mikrobiomu, je důležité pro to, aby naši nejdražší dostali silný a kvalitní základ, jenž je bude ovlivňovat po celý život. Na trhu naleznete probiotické doplňky stravy určené přímo pro děti, které jsou obohacené o vitamíny B6 a C a dají se vysypat do vody či jídla pro pohodlnější podávání (Biopron Kids).

Výzkumy vývoje střevní mikroflóry ukazují, že období nejranějšího věku života je zásadní pro vytvoření základu budoucího zdraví jedince. Čím větší množství prospěšných bakterií osidluje dětský mikrobiom během prvních let života, tím zdravější jedinci z nich vyrostou.


BIOPRON® KIDS+ pro děti od 1 roku
Přípravek je unikátní kombinací 4 probiotických kmenů a důležitých vitaminů pro pohodu vašeho dítěte. Narušená mikrobiální rovnováha může být příčinou průjmu, zácpy, křečí nebo nadýmání. Vhodné je užívání dětmi, které začaly navštěvovat kolektivní zařízení (jesle, školky, školy) a jsou více vystaveny patogenům. Produkt je obohacený o vitaminy B6 a C, které jsou důležité pro podporu funkce imunitního systému, a proto jsou doporučované jako součást správné výživy dětí. 1 balení doplňku stravy pořídíte v lékárnách za 399 Kč.

KONCEPT PRVNÍCH 1000 DNÍ ŽIVOTA

Doba trvající od početí přibližně do dvou let věku dítěte představuje unikátní období, kdy dochází k růstu a vytvoření rovnováhy střevní mikroflóry jako základu pro optimální zdraví na celý život. 

Pro těhotné ženy: BIOPRON PREGNA+

Doplněk stravy je unikátní kombinací 4 probiotických kmenů, obohacený o kyselinu listovou, která přispívá ke správné funkci imunity a vývoji mateřských tkání. Navíc s vitaminy B1, B2, a extraktem kanadských brusinek je komplex ideální pro podporu celkové pohody a doplnění vhodné výživy těhotné ženy a jejího dítěte. 1 balení pořídíte v lékárnách za 399 Kč.

Od narození do 1 roku: BIOPRON BABY+ 

Doplněk v kapkách je unikátní kombinací 2 probiotických kmenů a vitaminu D3 pro podporu obnovy rovnováhy střevní mikroflóry. Vitamin D je potřebný pro normální růst a vývoj kostí a přispívá ke správné funkci imunitního systému u dětí. Doporučováno také při a po léčbě antibiotiky. 1 balení pořídíte v lékárnách za 399 Kč.

Od 1 roku do 2 let: BIOPRON® KIDS+ 

Přípravek je unikátní kombinací 4 probiotických kmenů a důležitých vitaminů pro pohodu vašeho dítěte. Narušená rovnováha může být příčinou průjmu, zácpy, křečí nebo nadýmání. Vhodné je užívání dětmi, které začaly navštěvovat kolektivní zařízení (jesle, školky, školy) a jsou vystaveny patogenům. Produkt je obohacený o vitaminy B6 a C, které jsou důležité pro podporu funkce imunitního systému, a proto jsou doporučované jako součást správné výživy dětí. 1 balení pořídíte v lékárnách za 399 Kč.

1 Shares

One Comment

  1. Pingback: BIOPRON: Základ pro celkové zdraví miminka se tvoří v prenatálním věku. Vše záleží na matce » Pro-miminka.cz

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..