Praktické rady

Ženy: 10+5 nezbytností do kabelky, které se vyplatí mít po ruce

Kabelky! Pro ženy nezbytnost, bez níž se neobejdou, pro muže nepochopitelná studna tajemství, anebo zbytečné zavazadlo plné neuspořádaných drobností, které stejně nikdy k ničemu nejsou… Jak se to vezme! Každý má jiný vkus a jiné představy o tom, co je doopravdy nezbytné s sebou všude nosit. Někomu stačí telefon a klíče, jiný by nevyšel z domu bez několika dalších věcí. Proto nechme chlapcům jejich vypouklé kapsy u kalhot a dámám dopřejme módní doplněk navíc. Pokud je muž schopen v mnoha situacích bez váhání improvizovat „s ničím“, má žena právo cítit se – „s něčím“ být připravena na všechno!

 kabelka

Tento článek je určen především pro ženy a dívky, které mají rádi pocit soběstačnosti a bezpečí. V následujících řádcích je popsáno 10+5 věcí, které se čas od času nosit v kabelce opravdu vyplatí! Jedinou smutnou nevýhodou principu soběstačnosti „mít všechno po ruce“ je, že Newtonův zákon o hmotnosti funguje dokonale. Čím více toho ponesete, tím těžší bude celý náklad!

1. Doklady

Tím nejdůležitějším, co byste měli mít neustále při sobě, jsou doklady. Minimálně občanský průkaz. Řidičský průkaz včetně dalších příslušných dokumentů navíc při řízení dopravního prostředku nebo kartičku pojišťovny pro případ úrazu. Pokud budete mít při sobě všechny důležité kartičky a písemnosti, nemusíte se obávat nepříjemnostem při vyřizování jakýchkoli potíží. Ať už s policií nebo s kýmkoli jiným.

2. Peníze

Peníze nebo kreditní karta jsou nejpotřebnější, pokud hodláte nakupovat. Je ale dobré vždy při sobě nosit alespoň minimální obnos, protože nikdy nevíte, co se vám může stát a co budete muset zaplatit. V dnešní době leží peníze úplně ve všem.

3. Klíče

Pokud bydlíte sami, nebo víte, že budete z domu odcházet poslední nebo naopak první přicházet, je dobré na klíče nezapomínat. Asi nikomu by se nechtělo stát hodinu i déle před vlastním bytem nebo domem jen proto, že klíče jsou uvnitř a vy venku. Mimo to, pomocí klíčů se dobře trhají jinak nedobytné plastové obaly od potravit.

4. Telefon

Nouzové volání a SOS smsky znají asi všichni. V dnešní době jen naprostá menšina lidí se obejde bez telefonu. Co kdyby náhodou… jsem nemohl dorazit, něco se mi stalo atd.. Telefon je určitě schopný přístroj, pomocí něhož si můžete přivolat pomoc. Nesmíte ho ale nechat vybít nebo se dostat do míst bez signálu. Kde není energie, tam se zkrátka nic neděje!

5. Papírové kapesníky

Alespoň balíček papírových kapesníků se může hodit docela často! Pokud je nebudete potřebovat vy, tak někdo ve vašem okolí určitě ano. Ať už se jedná o rýmu, potřebu na toaletu nebo pláč, papírové kapesníky přijdou vždycky vhod!

6. Tampony/Vložky

Mnoho žen si již ve svém životě vyzkoušelo, jaké to je, když přijdou nepravidelné pravidelné měsíčky! Nebýt připravena na vše v tomto ohledu se ženám může nehezky vymstít. Tím, že s sebou budete denně v kabelce nosit dva, klidně i tři tampony nebo vložky, se určitě nikomu chlubit nemusíte. Ale uvidíte, jak náhle přijdou k dobru, když se náhodou ve vašem těle stane něco, s čím jste absolutně nepočítali.

7. Propiska a kus papíru

Propiska a kus papíru je klišé známé snad ze všech stránek pro dívky. Propisku a kus papíru ale opravdu nevyužijete jen v případě, že k vám přijde krásný sexy kluk, který po vás bude chtít telefonní číslo! Někdy si zkrátka potřebujete někam zapsat důležité údaje, které zúročíte později a není možné si je naráz zapamatovat. I když máte zápisník v telefonu, píšící propiska a kus papíru vám nikdy nemohou vypovědět službu.

8. Jehla a nit

Další zbytečnou nezbytností do kabelky je šitíčko, v minimálním rozsahu pak jehla a nit neutrální barvy. S jehlou a nití se nezašívá pouze oblečení. Jehla je ostrá a dokáže protrhnout nedobytné obaly, nit zase může docela dobře posloužit jako kus provázku.

9. Gumička, spona/perko do vlasů

Možná se nepotřebujete během dne, kdy jste mimo domov, přečesávat. V létě ale můžete gumičku nebo sponku ve vlasech velice ocenit. Zvlášť, pokud máte dlouhé vlasy a bylo by vám pod nimi horko. Gumička nebo sponka se dají ale využít i docela jinak. Lecco se občas hodí svázat nebo sepnout a nemusejí to být zrovna vaše vlasy!

10. Hřeben a zrcátko

Co krom česání jde udělat s hřebenem, to nemám tušení, ale zrcátko je pomocník do nepohody. Můžete se díky němu dívat za sebe, aniž byste se otočili (např. pokud máte tušení, že vás někdo sleduje), nebo za svitu sluníčka díky němu a kusu papíru rozdělat oheň. Při troše snahy a trpělivosti se vám dokonce i tento starý trik může podařit!

11. Lžička/příbor

Znáte to, dostanete hlad, koupíte si jogurt a ejhle! Nemáte ho jak sníst. Rulovat víčko, na které si v obchodě sáhl kde kdo se vám zrovna dvakrát nechce. Tomu rozumím! Nebývá takový problém sehnat si obživu jako nástroj, kterým ji zpracovat. Existuje hned několik typů cestovních jídelních sad nebo dětských lžiček v pouzdře, které vám v kabelce nezaberou moc místa a přitom téměř nic neváží.

12. Rybička

Není pravda, že by se rybička nebo jiný víceúčelový nožík hodil pouze pro muže nebo na houbaření v lese. Krom nožíku slouží většina rybiček např. také jako docela schopný křížový šroubovák, vývrtka, nůžky a další nástroje. Její hlavní výhodou snad proti všemu je, že nezabere příliš místa a je velmi praktická v mnoha ohledech.

13. Nabíječka na telefon, sirky/zapalovač

Ne každému se chce nosit v kabelce nabíječku na telefon, který by po jednom nabití měl vydržet v pohotovosti několik hodin. Dnes ale již existuje celá řada cestovních provedení nabíječek na tužkové baterie nebo se solárním panelem bez nutnosti připojení k zásuvce. Takové nabíječky se hodí do míst, kde víte, že se budete muset obejít bez elektrického proudu. Co se týče sirek nebo zapalovače, jeho práci docela dobře zastane i zrcátko s kusem papíru a sluníčkem, ale žijeme-li v jednadvacátém století, není pro nás nic jednoduššího než si sbalit do kabelky pro všechny případy zapalovač nebo pár sirek v krabičce.

  1. Náhradní silonky/silonové ponožky

Pokud často nosíte sukně nebo šaty, náhradní silonky nebo silonové ponožky se vždycky hodí. Oko na punčoše je vždy nepříjemné a ponejvíc, pokud se nacházíte ve společnosti, kde je něco takového považováno téměř za nepřístojnost. Silonky se ale docela dobře dají nosit také pod kalhoty. Díky jejich materiálu lépe udržují teplo, navzdory tomu, že jsou vyrábeny z tak slabých a tenkých nitek.

15. Cestovní drogerie a lékárnička

Cestovní drogerií mám na mysli deodorant, ampulku s voňavkou či parfémem, ale také make-up a ostatní líčidla, mýdýlko atd.. Každá žena tyto přípravky využívá jinak, a tudíž i jejich potřeba mít je neustále při sobě se u každé ženy jednotlivě liší. Pokud se vám ale může stát, že vás někdo přepadne např. s nečekanou schůzkou nebo pracovním pohovorem, nemusíte na poslední chvíli hledat nejbližší drogerii, kde byste se pokradmu a zdarma mohli trochu tak říkajíc zkulturnit.

Lékárnička také naoko spadá ke drogerijnímu zboží. Pár náplastí na puchýře do bot se určitě bude hodit, stejně jako prášky na bolest.

+ nezapomínejte na žvýkačky! Někdy i ty přijdou člověku docela k dobru.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..