Zdraví

Speciální režim ve stomatologickém centru Schill Dental Clinic

Výjimečná situace vyžaduje výjimečná řešení, Stomatologické centrum Schill Dental Clinic proto upravilo režim fungování svých ordinací tak, aby zajistilo bezpečné ošetření i v době extrémně náročné na hygienická opatření. Navíc návštěvu u stomatologa se zpravidla nevyplácí odkládat.

Epidemie koronaviru uzavřela kadeřnictví i kosmetické salony, opatření se ale z pochopitelných důvodů netýká zdravotnických zařízení včetně stomatologických ordinací – zdravotní problémy na ústup epidemie zkrátka nečekají. Přesto se spousta lidí do ordinací bojí a navíc: „Vyšetření u stomatologa se zpravidla nevyplatí odkládat. Malý problém totiž může rychle přerůst v závažnou zdravotní komplikaci. Včasnou návštěvou zubní ordinace si pacient ušetří řadu nepříjemností, čas i případné finanční náklady, vysvětluje MUDr. Alexander Schill, vedoucí lékař stomatologických center Schill Dental Clinic v České republice a na Slovensku.

„V našich ordinacích jsme zavedli tak přísná hygienická opatření, že se zubního ošetření nemusíte obávat. Aby byla zabezpečena nejvyšší možná míra ochrany zdraví pacientů i zdravotníků, vypracoval tým odborníků plán přísných bezpečnostních opatření, která jsou ve všech ordinacích Schill Dental Clinic přísně dodržována,“ dodává MUDr. Schill.

Dokonalá bezpečnost v čekárně i v ordinacích

U vstupu do prostor Schill Dental Clinic naleznou pacienti dezinfekci na ruce a návleky na boty, které jsou všichni povinni použít. V čekárně byly ponechány jen nezbytné věci, které jsou pravidelně dezinfikovány, zároveň byla recepce vybavena plexisklem, které zajišťuje bariéru mezi příchozími pacienty a recepčními. Každý pacient vyplňuje po příchodu anamnestický formulář a je mu změřena tělesná teplota. Dodržuje se odstup.

Každý pacient přichází do vydezinfikované ordinace, která je po jeho odchodu znovu dezinfikována. To je možné díky dostatečnému množství ordinací – zatímco v polovině ordinací jsou ošetřováni pacienti, druhá polovina se dezinfikuje. Stomatologové Schill Dental Clinic jsou navíc vybaveni speciálními štíty, které si nechali vyrobit na míru tak, aby umožňovaly nošení lupových brýlí, jež používají při provádění ošetření.

V neposlední řadě byli specialisté Schill Dental Clinic rozděleni do dvou týmů, které se nepotkávají. Tomu odpovídá i úprava otevírací doby, která byla ve všedních dnech zkrácena do 16:00 hodin.

Vhodný čas na návštěvu stomatologa

Návštěvu stomatologa se zpravidla nevyplatí odkládat. Nicméněpro ty, kteří se momentálně
do ordinace vydat skutečně nemohou, zřídilo stomatologické centrum online chat, kam se pacienti mohou obracet s dotazy ohledně svého zdravotního stavu. Mohou očekávat rady, jak řešit konkrétní problémy, i odborné posouzení, kdy mohou s návštěvou ordinace počkat, a kdy je zásah stomatologa skutečně nutný.

0 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..