Akce

Podzim na Lipně hraje všemi barvami

Podzim je na Šumavě jedno z nejkrásnějších období. Dopřejte si pár volných dní a relaxujte na Lipně. Kombinovat můžete jak aktivity pro děti, tak neobjevená výletní místa. Vše na zdravém čerstvém vzduchu uprostřed šumavské přírody. S dětmi nesmíte vynechat rodinné lesní hřiště Království lesa s mini zoo nebo Stezku korunami stromů rozšířenou o tzv. ptačí stezku. Společně objevujte okolí – vydat se můžete například na Godošovu poustevnu, Čertovo kopyto, Rašeliniště Kapličky nebo Medvědí horu.

Podzimní měsíce jsou ideální pro objevování šumavské přírody. Myslíte si, že Lipno znáte? Prozkoumejte letos i jeho blízké okolí, které je stranou tradičním výletním trasám.

Godošova poustevna – nejlepší je vyrazit z hráze lipenské přehrady po modré turistické značce. Ke skalnímu útvaru se pojí legenda o loupežníkovi Godošovi, který zde dožil svůj pestrý život.  

Pokračovatlzekousek dáldo kopcek Čertovu kopytu – zajímavý přírodní útvar, který díky balvanu na svém vrcholku dokonale připomíná kopyto čerta.

Rašeliniště Kapličky – přírodní rezervace, jež se nachází mezi zaniklými obcemi Kapličky a Krásná Pole. Tyto obce byly zničeny při budování železné opony. Z bývalé osady Kapličky se dochovalo několik částí hřbitova, patrné jsou i ruiny po budovách a rostou zde i dávno vysázené ovocný stromy…

Medvědí hora – dostala svůj název po medvědech, kteří ve zdejších lesích hojně žili. Z vrcholků skal je nádherný výhled na Lipno a okolní šumavskou přírodu. Na Medvědí horu se lze dostat i na kole.

Rodinné lesní hřiště Království lesa je určeno pro rodiče s dětmi. Můžete zde strávit klidně celý den, ale i pár hodin děti potěší. Především ti nejmenší budou zkoumat to, co se odehrává v nižších patrech lesa – na rozdíl od Stezky korunami stromů, která návštěvníky vede mezi vrcholky šumavských velikánů. Rozsáhlá lanová centra připomínají stezky pro veverky, kuny, jezevce nebo lišky.

V Království lesa děti zapojí všechny své smysly a zároveň se naučí rozeznávat stromy nebo zjistí, jaké vlastnosti má dřevo. Budou poznávat zvířecí stopy a pochopí zákonitosti života lesního společenství. 

K lesnímu areálu se lze dostat buď lanovkou, stezkabusem nebo po vyznačené pěší cestě. Svou vstupenku můžete nakoupit z pohodlí domova na www.lipnocard.cz, a předejít tak zastávce na pokladnách.

1 Shares

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..