Zábava při koupání

Každodenní hygiena může být pro děti nudnou povinností. Zkuste jim čas strávený ve vodě zpříjemnit a z každého koupání udělat zábavu, na kterou se budou těšit. Zaujměte skoro všechny jejich smysly a potěšte tak zrak, hmat, čich a sluch.

„Dětem se mnohdy do vany moc nechce. Raději si hrají a skotačí.  HiPP kosmetika nabízí zajímavé pomocníky, kteří udělají z každodenní rutiny zábavu,“ radí Martina Laketič, Brand manažerka ze společnosti HiPP, a dodává, že byste při výběru měli myslet i na kvalitu dětské kosmetiky, při koupání se totiž dětská pokožka vysušuje a je proto důležité zvolit takové přípravky, které o ni pečují a zvláčňují ji. Kosmetika HiPP používá ve svých mycích pěnách a šamponech přírodní složky jako BIO mandlový olej nebo výtažek ze santalového dřeva a naopak nepoužívá chemické složky – parabeny, parafínový olej z ropy, parfémy způsobující alergie, či silikonové a éterické oleje. Je proto vhodná i pro ty nejmenší včetně pokožky se sklonem k atopické dermatitidě.

Zajímavé pro oči: Bublinková party v koupelně

Vana plná bublin je pro děti přitažlivá. S pěnou si mohou užít spoustu legrace. S HiPP rodinnou koupelí kromě nadýchané pěny, která jemně čistí, získáte pro opravdový požitek z koupání i nádherně blankytně modrou vodu. Pro zachování šetrnosti přípravku je použito modré potravinářské barvivo. Pro starší děti je určen bublifuk do vany. „S HiPP Bublinkovou koupelí si můžete při koupání užít radovánky plné pěny a bublinek. Dejte pár kapek Bublinkové koupele do vody a ta bude obzvláště jemná, krásně očistí dětskou pokožku a zachová její přirozený ochranný plášť. Pak nalijte trochu pěny do víčka, ponořte foukátko a jemně foukněte,“ doporučuje Martina Laketič z HiPPu. Výsledkem tak je krásná dětská pokožka, a navíc spousta bublinkové legrace.

Zábavné na dotek: Hračky v koupelně

Zpříjemnit pobyt ve vodě mohou i hračky do vany. Ty musí být vyrobeny z kvalitního materiálu, který se může namočit. „Se zajímavým nápadem přichází HiPP – kvalitní dětská kosmetika v lákavém obalu, jako je například Kačenka – Pěnou na mytí pro děti. Při každém použití mycí pěna vyteče ze zobáku kachničky. Po spotřebování pěny je možné dokoupit náhradní náplň,“ vysvětluje Martina Laketič. Mycí pěna HiPP je ideální i na pravidelné mytí citlivé pokožky obličeje a rukou novorozenců, chrání pokožku před vysoušením a je vhodná pro každodenní hygienu.

Příjemná vůně: Santalové dřevo pro klidný spánek

Čich je také jeden ze základních lidských smyslů. Pokud je nám pach příjemný, dokážeme ho označit jako vůni. Proto je při výběru kosmetiky důležité také její aroma. „Příjemná vůně v kombinaci s uklidňujícím účinkem teplé vody podporuje usínání a klidný spánek přirozeným způsobem. V Koupeli na dobrou noc HiPP jsou obsaženy výtažky ze santalového dřeva, které velmi pozitivně a uklidňujícím způsobem působí na smysly i těch nejmenších,“ říká manažerka z HiPPu.

Pozitivní zvuky: Hudba během koupání

Sluchové vnímání je pro komunikaci se světem zásadní. Uchem vnímáme okolní zvuky a podle nich reagujeme. Hudba je pro většinu lidí příjemná na poslech, dokáže zlepšit náladu a uvolnit atmosféru. Proč tedy dítěti během koupání nepustit něco příjemného k poslechu? Vyberte oblíbené písničky, audio pohádky anebo si jednoduše povídejte.

Leave a Comment